Kavej 2 prichádza s veľkým prekvapením. Vo filme sa objavia aj milované tváre zo seriálu Sľub
Pokračovanie úspešnej slovenskej komédie Kavej sa vracia na filmové plátna s novým príbehom, známymi postavami aj nečakaným prepojením. Okrem návratu obľúbených hrdiniek totiž divákov čaká aj prekvapenie v podobe známych tvárí zo seriálu Sľub.
Pokračovanie úspešnej slovenskej komédie sa hlási o slovo.
Film Kavej 2 nadväzuje na obľúbený príbeh, ktorý si získal divákov naprieč celým Slovenskom, a vracia na plátna známe postavy aj ich typický humor. Novinka však neprináša len návrat k overenému, ale rozširuje svet Kavej o nové situácie, dejové línie aj postavy.
Prvá ochutnávka už je vonku. Teaser naznačuje, že divákov čaká leto plné láskavého humoru a emócií.
Fenomenálny úspech prvého filmu teraz dostáva pokračovanie, ktoré stavia na rovnakých základoch, no posúva príbeh ďalej. Dej sa odohráva približne o päť rokov neskôr. Klára a Štanci zostávajú na východe Slovenska, kde vychovávajú dve deti a postupne zisťujú, že realita rodinného života je oveľa komplikovanejšia, než si kedysi predstavovali.
Ani Veronika nezažíva ideálne obdobie. Hneď na začiatku príbehu ju zasiahne sklamanie v láske. Klára preto prichádza s riešením: spoločný výlet na Šíravu, ktorý má jasný cieľ – nájsť Veronike nového partnera.
Návrat do sveta, ktorý si diváci obľúbili, je jedným z hlavných pilierov pokračovania. Film Kavej 2 opäť pracuje s prostredím a postavami, ktoré si získali popularitu už v prvom diele. Nechýbajú ani známe vedľajšie postavy vrátane farára v podaní Jána Pisančina či speváka Petra Stašáka.
Zároveň však pribúdajú nové tváre, ktoré rozširujú herecké obsadenie – medzi nimi Kristián Baran, Daniel Žulčák, Robo Jakab, Alena Ďuránová či Branislav Deák. Príbeh je tentoraz rozvetvenejší a ponúka viac priestoru pre ženské aj mužské postavy. Témy, ktoré film otvára, sú blízke bežnému životu a reflektujú situácie, s ktorými sa môže stotožniť široké publikum.
Výsledkom má byť komédia, ktorá dokáže osloviť rôzne generácie.
Silným prvkom filmu zostáva dôraz na emóciu a autenticitu.
„Už pri prvom diele sme sa snažili vytvoriť film, ktorý divákov nielen zabaví, ale aj pohladí po duši. Reakcie nás úprimne potešili a veľmi si vážim, že sme po premietaní počúvali, že film „dýcha človečinou“. S rovnakým zámerom sme pristupovali aj k pokračovaniu. Na jeho vzniku sa podieľal ten istý štáb ako pri prvom filme a na pľaci sme spolu s hercami zažili opäť príjemnú tvorivú atmosféru, ktorá sa, veríme, prenesie aj na plátno. Dúfame, že pokračovanie divákov nielen poteší, ale aj príjemne prekvapí, lebo napriek tomu, že ide o pokračovanie, nejde o kópiu prvého dielu. Prinášame nový príbeh – s postavami, ktoré si diváci už obľúbili, ale aj s novými, ktoré skvelo zapadli do našej „východniarskej“ poetiky,“ prezradil režisér Lukáš Zednikovič.
Film si zachováva charakteristický rukopis založený na jemnom humore, prirodzených situáciách a postavách, ktoré pôsobia autenticky práve svojou nedokonalosťou.
Okrem komediálnych momentov ponúka aj tichšie scény, ktoré majú diváka spomaliť a zasiahnuť na osobnejšej úrovni. „Myslím si, že v tomto období je dobré, že vznikol takýto film. Vie ľudskej duši pomôcť svojou náladou a tiež vie poukázať na dobro v nás. A to je dôležité,“ povedal o filme producent snímky Daniel Dangl.
Za scenárom stojí opäť Michaela Zakuťanská, ktorá spolu s režisérom stavia na podobnom tvorivom princípe – dôraze na ľudskosť, humor a hodnoty.
„Miška rada odkazuje na starý svet, ktorý sa pomaly vytráca, ale nesie v sebe silné ľudské hodnoty a tradície. V jej postavách vidíme obraz nás samých. Takých, akými by sme možno chceli byť. Sú nedokonalé, robia chyby, vieme sa na nich zasmiať, ale v prvom rade sú dobré a ľudské,“ dodal režisér Lukáš Zednikovič.
Aj vďaka tomu sa Kavej 2 snaží odlíšiť od bežných komédií – nejde len o sled gagov, ale o príbehy, ktoré v divákovi zostávajú aj po skončení filmu.
Pokračovanie s názvom Kavej 2 dorazí do kín už počas tohto leta. Súčasťou uvedenia budú aj známe Kavej festy, ktoré opäť prinesú sprievodný program pre fanúšikov. Producentom filmu je spoločnosť noemo, pričom projekt vznikol v spolupráci s generálnym partnerom DeutschMann a hlavným partnerom Voyo.
Distribúciu na Slovensku aj v Českej republike zabezpečuje Continental film. Diváci si tak môžu čakanie na premiéru skrátiť prvou ukážkou a pripraviť sa na návrat sveta, ktorý si už raz získal ich priazeň.