Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Obľúbený rockový festival zrušili, ľudia sa však nevedia dostať k peniazom. Čo sa vlastne stalo?

Organizátori tvrdia, že peniaze nemajú, vraj k nim má prístup len hlavný investor.

04.07.2024 00:00
TOPFEST 2023 Foto:
Minuloročný Topfest.
debata (6)

Známy festival Topfest, ktorý sa mal konať už na konci júna na žilinskom letisku, sa tento rok nekonal. Organizátori ho zrušili len pár dní pred jeho konaním, ľudia, ktorí majú zakúpené lístky, sa však nevedia dostať k peniazom, píšu o tom tvnoviny.sk.

Nikto v tejto chvíli nevie, čo presne sa stalo, organizátori hovoria o nepredvídateľných okolnostiach. Na festivale mali vystúpiť známe kapely – Scorpions, Kabát a mnoho ďalších.

Adela Vinczeová Čítajte viac Koniec Adely Vinczeovej na obrazovkách? Moderátorka priznala, že zvažuje odchod

Organizátori tvrdia, že peniaze nemajú, vraj k nim má prístup len hlavný investor. V tejto chvíli je ich webová stránka nedostupná, sociálne site sú nečinné a je na nich zakázané komentovať príspevky.

„Čakáme na partnera hlavného investora, ktorý má prístup k peniazom, čo sme my nikdy nemali, lebo podľa nás peniaze sú na účte, aby začal kompenzovať,“ povedal organizátor festivalu Marian Kollár pre tvnoviny.sk. Investor však tvrdí, že to nie je jeho záväzok. Nakoniec tak na situáciu doplácajú ľudia, ktorí sa nevedia dostať k svojim peniazom a nie je isté, či sa k nim niekedy dostanú. Organizátor je však podľa zákona povinný peniaze ľuďom vrátiť – inak by šlo o bezdôvodné obohatenie sa.

Festival sa mal konať 27. – 29. júna na letisku v Žiline. Rozhodnutie o zrušení tak prišlo približne dva týždne pred podujatím, čo je naozaj na poslednú chvíľu. Organizátori pritom nevysvetlili, čo presne sa stalo, avizovali, že tak urobia neskôr. „Na základe nepredvídaných udalostí, ktoré sa stali v predchádzajúcich týždňoch, sme nútení podľa dnešného rozhodnutia festival na rok 2024 zrušiť,“ napísali organizátori Topfestu v pondelok večer na sociálnej sieti. Vyzerá to, že za zrušením stáli nedostatočné financie od investora.

© Autorské práva vyhradené

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Topfest