Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Ďalší slovenský festival je zrušený. Mali na ňom vystúpiť známe kapely

Ekofest spájal hudobné vystúpenia s environmentálnymi aktivitami.

19.06.2024 13:16
inekafe-2018 Foto:
Na festivale mala vystúpiť aj kapela Ine Kafe.
debata

Ekofest v Trnave sa jubilejného pätnásteho ročníka nedočká. Organizátori oznámili, že sa toto leto konať nebude. Všetkým, ktorí si kúpili vstupenky online alebo prostredníctvom kamenných predajní, peniaze vrátia, píše o tom Trnavský hlas.

„Milí fanúšikovia, je nám to veľmi ľúto, ale z finančných dôvodov, vysoké náklady na festival a nízky počet predaných vstupeniek, sa tento ročník Ekofestu, bohužiaľ, neuskutoční,“ napísali dnes organizátori Ekofestu na webovej stránke festivalu.

TOPFEST 2023 Čítajte viac Festival Topfest na poslednú chvíľu zrušili: Aký je dôvod?

Ekofest spájal hudobné vystúpenia s environmentálnymi aktivitami. Festival sa mal konať v piatok 21. júna v záhradách Západoslovenského múzea v Trnave, čo je už tento týždeň. Zrušenie tak prichádza naozaj v poslednej chvíli.

Benefičný environmentálny open-air festival EKOfest vznikol v roku 2008 v Trnave ako jediný svojho druhu na Slovensku a odvtedy sa pravidelne konal každé leto. Výťažok z EKOfestu je každý rok venovaný na životné prostredie resp. výsadbu zelene v meste. Na festivale mali vystúpiť známe kapely napríklad Ine Kafe či Lukáš Adamec alebo Rene Rendy.

Len pred niekoľkými dňami organizátori TopFestu oznámili, že sa nebude konať ani obľúbený rockový festival. Dôvody doteraz nespresnili.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Ekofest