Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Kremnické gagy budú tento rok iné: Dobrí ľudia pre nich vyzbierali viac ako 10 000 eur

Európsky Festival humoru a satiry Kremnické gagy je významné medzinárodné kultúrne podujatie s dlhou tradíciou.

18.06.2024 00:00
Kremnické gagy Foto:
debata

Festival Kremnické gagy sa tento rok uskutoční a návštevníci si ho budú môcť užiť v novom šapitó. Dobrí ľudia totiž spojili sili a v kampani cez StartLab vyzbierali viac ako 11 000 eur.

„Každoročne a vytrvalo si prenajímame divadelný stan, ale tento rok to už z rôznych dôvodov nie je možné. Pomôžte nám splniť si svoj veľký sen pre Kremnické gagy – mať vlastnú domovskú scénu. Krásne nové divadelné šapitó, v ktorom sa budú diváci aj umelci cítiť ako doma. Podporte aj vy festival humoru a spoločne sa stretneme vo vytúženom šapitó,“ písali v popise kampane.

seriál Adikts Čítajte viac Na Netflix už o pár dní príde český seriál. Jeho téma podráždila časť verejnosti

„Na začiatku to bol iba nápad, neskôr nesplnený sen. A tak sme si rukou nakreslili, ako by malo pre nás také ideálne šapitó vyzerať a vybrali sme sa za prestížnym výrobcom stanov s niekoľko generačnou tradíciou. Tam sa nás ujali najväčší odborníci a pripravili nám profesionálne nákresy spĺňajúce najprísnejšie európske normy. Zohľadnili pritom všetky požiadavky umelcov a divákov, ktoré sme za tie roky zozbierali,“ písali v popise kampane. Ich cieľ sa im podarilo splniť.

Európsky Festival humoru a satiry Kremnické gagy je významné medzinárodné kultúrne podujatie s dlhou tradíciou, ktoré sa od roku 1981 koná v historickom meste Kremnica, v strede Európy. Počas posledného augustového víkendu predstavuje inšpiratívne diela umelcov z celého sveta. Festival sa tento rok uskutoční od 23. do 25. augusta. Počas troch dní čakajú návštevníkov zaujímavé predstavenia, workshopy či iné aktivity.

Festival monitoruje domácu i zahraničnú tvorbu a ponúka multižánrový program zameraný na humor, satiru a kultivovanú zábavu. Najlepšie diela oceňuje cenou Zlatý gunár a udeľuje anticenu Trafená hus. Súčasťou festivalu je aj Múzeum gýča a Ulička slávnych nosov s reliéfmi osobností humoru.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Kremnické gagy