Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Uprednostňujete TikTok alebo Instagram? Čínska aplikácia prichádza s novinkou, ktorá môže všetko zmeniť

TikTok a Instagram si vzájomne "vykrádajú" nápady. Najskôr Instagram uprednostňoval reels videá, teraz TikTok chystá aplikáciu na fotky.

02.06.2024 00:00
Tik Tok Rules USA zákaz zákona Foto: ,
Budova spoločnosti TikTok Inc. v kalifornskom Culver City. Čínska firma čelí rastúcemu tlaku zo strany USA a EÚ v súvislosti s obavami, že citlivé osobné dáta používateľov poskytuje čínskej vláde a zároveň, že komunistická Čína využíva Tik Tok aj na šírenie vlastnej propagandy.
debata

TikTok spustí aplikáciu zameranú na zdieľanie fotografií. TikTok Notes bude pravdepodobne pripomínať „klasický“ Instagram spred niekoľkých rokov, aplikácie tak pokračujú vo vzájomnom kopírovaní populárnych funkcií, písalo BBC.

Mnohé médiá informujú o oznámeniach, ktoré sa objavujú používateľom TikToku. Tieto správy upozorňujú na blížiace sa spustenie aplikácie TikTok Notes, ktorá bude určená na fotografické príspevky. Všetky súčasné aj budúce fotografie používateľov TikToku budú zobrazené v TikTok Notes, pričom túto funkciu bude možné vypnúť.

bridgerton 3 Čítajte viac Romantická láska alebo nulová chémia? Nová séria Bridgertonu rozdelila ľudí, nezhodnú sa kritici ani diváci

TikTok sa snaží motivovať používateľov, aby pridávali viac fotografií. Foto režim je v aplikácii dostupný už približne rok a pol a jeden príspevok môže obsahovať až 35 fotografií. Momentálne TikTok zvýhodňuje fotografie, ktoré dosahujú lepšie výsledky a viac interakcií ako videá.

Z dostupných informácií sa dá usúdiť, že TikTok si týmito krokmi pripravuje pôdu pre spustenie aplikácie Notes, ktorá bude pripomínať klasický Instagram spred niekoľkých rokov. Presný dátum spustenia TikTok Notes zatiaľ nie je známy, no už existuje webová stránka s nefunkčným tlačidlom na otvorenie aplikácie.

Výmena funkcií medzi Instagramom a TikTokom pokračuje. V roku 2020 Instagram zaviedol reels, ktoré sú veľmi podobné rýchlo rastúcemu TikToku. Teraz zase môžeme vidieť, ako TikTok prichádza s niečím, čo sa veľmi podobá na Instagram.

Toto vzájomné napodobňovanie môže raz dospieť do bodu, keď budú na trhu dve populárne aplikácie s takmer identickými funkciami a len minimálnymi rozdielmi medzi nimi.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Instagram #TikTok