Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Taraba chce, aby polícia zakročila proti známej satirickej stránke

Stránka Zomri neleží v žalúdku len Robertovi Ficovi či súčasnej vláde. Problém s ňou mal aj Igor Matovič, ktorého v čase koronavírusu výrazne kritizovali.

20.05.2024 10:23
Robert Fico / Tomáš Taraba / Foto: ,
Minister životného prostredia Tomáš Taraba. V pozadí premiér Robert Fico

Minister životného prostredia Tomáš Taraba tvrdí, že polícia by sa mala zamerať na satirickú stránku Zomri. Po atentáte na Roberat Fica polícia obvinila hneď niekoľko ľudí, ktorí na internete schvaľovali tento čin. Stránka Zomri sa po atentáte sústredí na iné témy, najmä na hokej, a obmedzila komentáre pod príspevkami o atentáte.

„ZOMRI – už podľa názvu, by malo byť osobitným centrom záujmu orgánov činných v trestnom konaní. Historicky je škandálom, že tento nástroj hejtu, troch chlapcov s vreciami na hlavách, tu OČTK takú dobu prehliadali,“ píše na sociálnej sieti minister životného prostredia Tomáš Taraba.

Fico postrelenie prevoz Čítajte viac Polícia po atentáte na Fica obvinila ľudí za príspevky na internete. Roky pred podobným konaním zatvárali oči

Satirická stránka Zomri dlhodbo vtipným spôsobom upozorňuje na aktuálne spoločenské a politické témy. Po atentáte na Fica zverejnili len žiadosť polície o vypnutie komentárov a správu o okrúhlom stole, ktorý chcela usporiadať prezidentka a budúci prezident Peter Pellegrini. Vo svojich príspevkoch sa teraz venujú najmä hokeju.

Stránka Zomri neleží v žalúdku len Robertovi Ficovi či súčasnej vláde. Problém s ňou mal aj Igor Matovič, ktorého v čase koronavírusu výrazne kritizovali.

Taraba na svojom profile tvrdí, že za atentát na Fica môže opozícia a novinári, ktorí podľa neho hecovali dav. „Najnovší naratív nenávistnej časti opozície a DenníkaN pri streľbe na Fica je, že vlastne za to môže ochrankár, ktorý sa podľa nich neskoro hodil do guľky. Nie nimi pestovaná nenávisť, ktorá na mítingoch sfanatizovala ich priaznivca,“ píše.

Polícia rieši príspevky na sociálnych sieťach

Polícia SR ešte v nedeľu informovala, že obvinili 3 osoby za to, že schvaľovali atentát na Roberta Fica. „Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil ďalšie tri osoby za príspevky na internete. V týchto prípadoch išlo o prečin schvaľovania trestného činu,“ napísala hovorkyňa PZ Denisa Bárdyová. Ešte v sobotu informovali o obvinení ďalšieho človeka.

„Obvinené osoby mali na sociálnej sieti zverejniť príspevky, v ktorých schvaľovali konanie útočníka v Handlovej. Polícia všetky tri osoby zadržala a vykonala potrebné procesné úkony. Aktuálne sú v cele policajného zaistenia, kde čakajú na ďalší postup, o ktorom rozhodne dozor vykonávajúci prokurátor,“ píše polícia.

Fico postrelenie prevoz BBX Čítajte viac Po atentáte na Fica nenávisť na sociálnych sieťach stúpla. Väčšina médií vypla komentáre

„Na objasnení ďalších skutkov intenzívne pracujeme. Pokračujeme v analýzach nenávistných príspevkov a tých príspevkov, ktoré schvaľujú trestnú činnosť, kde môže ísť o trestný čin schvaľovania trestného činu, nebezpečného vyhrážania, ale aj ďalšie trestné činy. Ako sme už informovali, vo všetkých prípadoch budeme konať bez výnimky,“ píše Bárdyová.

Po atentáte na Roberta Fica sa atmosféra na sociálnych sieťach ešte zhoršila. Slovenský IT startup elv.ai sa dlhodobo zameriava na nenávisť na sociálnych sieťach. Teraz informovali, že po atentáte na Fica sa miera nenávistných komentárov na sociálnych sieťach zvýšila až o 60 % oproti najhoršiemu dňu v histórii sledovania.

© Autorské práva vyhradené

chyba
Viac na túto tému: #Tomáš Taraba #meme #Zomri