Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Šimkovičová žaluje bulvárny časopis. Vadí jej aj herec zo SND, volá si ho na koberček

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová v dezinformačnom rádiu Infovojna tvrdila, že herec Ľuboš Kostelný ju počas divadelného predstavenia šikanoval.

09.05.2024 08:30
šimkovičová Foto: ,
Ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová
debata (22)

Ministerka kultúry tvrdí, že ju mal herec počas hry šikanovať tým, že vraj kričal, že ju nenávidí. Píšu o tom Aktuality.

Ešte v utorok 7. mája sa ministerka spolu s tajomníkom rezortu kultúry Lukášom Machajom objavila v relácii dezinformačného rádia Infovojna. Obaja tam povedali, že sa chcú z očí do očí porozprávať s Ľubošom Kostelným, ale aj s riaditeľom Slovenského národného divadla Matejom Drličkom.

Vojna policajtov Čítajte viac Na Netflix vtrhol film, ktorý ukazuje Slovensko bez cenzúry

„Počas predstavenia kričal Kostelný v jeho postave homosexuála do mikrofónu, že nenávidí Martinu Simkovicu, nedopovedal to teda celé. Tak ja sa pýtam a budem sa pýtať aj pána riaditeľa, aj tohto konkrétneho herca, keďže je platený z peňazí štátnych, lebo je zamestnaný v štátnej inštitúcii a hrá tam, že či je toto v súlade s demokraciou,“ povedala Šimkovičová. Ministerka tvrdila, že nešlo o súčasť scenára, ale o osobnú iniciatívu herca.

Ľuboš Kostelný na javisku Národného divadla v... Foto: Radovan Dranga
SND Sme v pohode Lubos Kostelny Mr. Charles foto Radovan Dranga Ľuboš Kostelný na javisku Národného divadla v hre Sme v pohode.

„Toto je šikana absolútna, politická šikana, pretože zoberme si, koľko ľudí je na jednom predstavení. Toto je politický aktivizmus a šikana. Neviem, ako by sa páčilo pánovi Kostelnému, ktorého sa budem pýtať z očí do očí, ak by sa toto robilo jeho osobe,“ povedala. Z vyjadrení Šimkovičovej podľa Aktualít vyplýva, že sa to mohlo stať počas komédie Sme v pohode, kde hrá Kostelný postavu geja.

Portál zisťoval, čo si o celej situácii myslí divadlo. „Slovenské národné divadlo komunikuje so svojím zriaďovateľom štandardným spôsobom. Nedisponujeme žiadnymi informáciami ohľadom spomínanej komunikácie ani potenciálne rušivej časti inscenácie,“ odpísala na otázku hovorkyňa Jana Alexová.

Zuzana Čaputová Čítajte viac „Má človek v hlave mozog, ak som ho nevidela?“ Prezidentka trefne zareagovala na Machalu

Kostelný povedal, že sa ku kauze „nebude vôbec vyjadrovať“. „Nechcem sa zamiešať do týchto hier, ktoré sú úplne neprístojné,“ uviedol herec.

Machala tvrdí, že Slovenské národné divadlo provokuje ministerstvo. „SND stále nejakým spôsobom provokuje, veď tam stále organizujú nejaké kvázi chartistické a protivládne demonštrácie, takže budeme sa pýtať pána generálneho riaditeľa Drličku, že či fakt už neprekročil tú hranicu, lebo toto je štátne divadlo, nie ich súkromné. My všetci platíme dane a my si jednoducho neželáme, aby takýmto spôsobom vstupovala politika do kultúry,“ hovorí Machala. SND pritom neorganizovalo žiadne demonštrácie, niektorí herci však na Šimkovičovú vyjadrili svoje osobné názory.

Žaluje bulvárny časopis

Ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová sa ostro ohradzuje aj voči článku zverejnenom na webovom portáli www.plus7dni.pluska.sk s názvom „Nečakaná zmena: Šimkovičovej už rakúska škola pre dcéru nie je dobrá. Chodí na inú.“ Vo vyjadrení pre TASR píše, že doslova sliedenie bulváru na jej maloletú, iba 10-ročnú dcéru nemajú nič spoločné s novinárskou etikou, ktorú by si mal každý novinár ctiť.

Vo vyjadrení píše, že už mesiace „musí ministerka kultúry prakticky denne znášať osobné útoky, invektívy a vulgarizmy, ktoré jej adresujú neznámi ľudia prostredníctvom sms správ, mailov a sociálnych sietí. Tieto útoky znáša bez akejkoľvek ďalšej publicity, pretože sú zjavne výplodom narušených ľudí. Nikto normálny nemôže priať druhému smrť ani ho bezdôvodne vulgárne napadať. Nikdy však nepripustí, aby jej dieťa muselo trpieť a bolo terčom bulváru, čo následne spúšťa ďalšie nenávistné reakcie.“

EÚ / Európska únia / Čítajte viac Každý tretí Slovák chce totalitu. V EÚ sme však spokojní, ukazuje najnovší prieskum

„Skutočne je najväčším problémom, ktoré Slovensko má, kam chodí moja maloletá dcéra do školy? Chodila do Rakúska bolo zle, navštevuje slovenskú školu, opäť ju rieši bulvár. Je to 10-ročné dieťa! Nikdy som nepostrehla, že by sa niekto zaujímal, kam chodia do školy deti pani Jaurovej, pána Matoviča, pani Cigánikovej, pána Hegera. Prečo má toto znášať práve moje dieťa? Uvedomuje si vôbec niekto, ako sa dieťa musí cítiť, keď si o sebe číta články v novinách a vidí, že ju niekto čaká pred školou a fotí? Dajte jej pokoj a tiež všetkým mojim deťom,“ vyzýva ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová.

Zdôrazňuje, že ako verejne činná osoba si je vedomá, že musí znášať zvýšenú pozornosť médií. Tento fakt sa ale nijakým spôsobom nevzťahuje na jej maloleté dieťa, preto sa bude brániť súdnou cestou a podáva žalobu na Plus 7 dní.

© Autorské práva vyhradené

22 debata chyba
Viac na túto tému: #Ľuboš Kostelný #Martina Šimkovičová #Lukáš Machala