Juraj Jakubisko sa môže z neba usmievať. Perinbaba a dva svety má na konte rekordný počet divákov

Mediaklik | 12.12.2023 00:00
Tvorcovia filmu Perinbaba a dva svety. Foto:
Tvorcovia filmu Perinbaba a dva svety.
Film videlo v kinách počas premiérového víkendu viac ako 50-tisíc divákov.

Nenahraditeľný svet fantázie Juraja Jakubiska pritiahol do kinosál počas predpremiér a prvého víkendu presne 52 670 ľudí, čo je najlepší výsledok spomedzi všetkých filmov uvedených do slovenských kín v roku 2023. Rozprávka Perinbaba a dva svety bola okrem toho nasadená do rekordných 101 kín.

Smršť Čítajte aj Fanúšikovia napätia a tajomna sa môžu tešiť. Do kín príde film s Maštalírom a Geislerovou

V celkovom otváracom výsledku (návštevnosť počas prvých štyroch dní v kinách + predpremiér) Perinbaba dokonca tesne prekonala aj hollywoodsky megahit Barbie (52 581 divákov) a predbehla i snímky Nikdy nehovor nikdy (49 869), Strážcovia galaxie 3 (45 052) či Oppenheimer (41 310).

TOP 10 premiér filmov v slovenských kinách v roku 2023 (1. víkend vrátane predpremiér):

  1. Perinbaba a dva svety – 52 670 divákov
  2. Barbie – 52 581 divákov
  3. Nikdy nehovor nikdy – 49 869 divákov
  4. Strážcovia galaxie 3 – 45 052 divákov
  5. Labková patrola vo veľkofilme – 42 937 divákov
  6. Oppenheimer – 41 310 divákov
  7. Super Mario Bros. vo filme – 39 915 divákov
  8. Rýchlo a zbesilo 10 – 39 657 divákov
  9. Päť nocí u Freddyho – 34 427 divákov
  10. John Wick 4 – 32 281 divákov

„Po celý čas som dostával od divákov listy so žiadosťou, aby som nakrútil pokračovanie. Dlho som váhal… Po tridsiatich piatich rokoch som sa však rozhodol nakrútiť iný príbeh – Perinbaba a dva svety. Sen vo sne, príbeh v príbehu. Pretože vždy máme možnosť si vybrať jeden z dvoch svetov. Zázraky sa nestávajú iba vo sne, ale i v živote. Ak po niečom skutočne túžime, splní sa nám to…“ vyjadril sa režisér Juraj Jakubisko pred začiatkom nakrúcania.

Jeden z najočakávanejších slovenských filmov súčasnosti uviedol do kín Bontonfilm 7. decembra 2023. „Verím, že po rozprávke Perinbaba a dva svety si každý, kto to uvidí, môže povedať, aj mne sa môže splniť sen, veď aj ja môžem byť šťastný, keď budem chcieť a budem po tom túžiť, aj ja budem milovať, budem milovaný, keď verím v lásku, keď verím, že láska nás obklopuje, a keď verím, že lásku, ktorú dávame my svetu a okoliu, dáva okolie a svet nám,“ povedala producentka Deana Jakubisková.

Perinbaba a dva svety Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Lukáša, syna Alžbetky a Jakuba z pôvodného...
Vianoce na Voyo vizuál Čítajte aj Vyberte si sviatočný program podľa svojej chuti: Vianoce plné noviniek aj obľúbených klasík sú pripravené na Voyo

Do pokračovania pôvodnej Perinbaby, ktorá mala premiéru na festivale v Benátkach v roku 1985, vracajú tvorcovia s použitím nových trikov a špeciálnych technológií na plátno v postave Perinbaby ikonickú taliansku herečku Giuliettu Masina. Diváci môžu vidieť aj milovanú Alžbetku, ktorú aj tentokrát stvárňuje Petra Vančíková-Kolevská či obávanú Zubatú (Albín Medúz, Darija Pavlovičová, Ľudmila Swanová a ďalší).

V hlavnej úlohe Lukáša sa predstavuje herec a influencer Lukáš Frlajs, jeho partnerku si zahrala baletka zo SND Valéria Frištik. Ďalších postáv sa zhostili Andrea Verešová, Ivan Romančík, René Štúr, Ľubomír Paulovič a poslednýkrát vo filme aj Dan Nekonečný.

Zľava: Herečka Petra Vančíková, herec Lukáš... Foto: Martin Hesko
Petra Vančíková, herec Lukáš Frlajs a herečka Valéria Frištiková Zľava: Herečka Petra Vančíková, herec Lukáš Frlajs a herečka Valéria Frištiková, predstavitelia titulných úloh vo filme Perinbaba a dva svety.

Magický príbeh Perinbaba a dva svety vznikol v produkcii spoločností J&J Jakubisko Film Europe v koprodukcii s TV JOJ a Štúdiom 727. Realizáciu filmu podporil Audiovizuálny fond v spolupráci so Slovenským plynárenským priemyslom a Státním fondom kinematografie.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ