Seriálový október: Neskutočná televízna smršť a mix hitov, ktorý nemôžete premeškať

Radovan Vávra | 02.10.2023 06:00
elite, elita, Foto:
Elita so siedmou sériou vtrhne na Netflix už 20. októbra.
Aké seriálové lahôdky ponúkne druhý jesenný mesiac október? Máme pre vás niekoľko zaujímavých tipov.

1. Loki – Disney+

Druhá séria seriálu Loki od Marvelu nadväzuje na šokujúce finále prvej série, keď sa Loki ocitá v boji za dušu Úradu časových variácií. Spolu s Mobiom, Lovkyňou B-15 a tímom nových aj známych postáv, sa Loki pohybuje v mnohovesmíre, ktorý sa stále rozširuje a je čoraz nebezpečnejší. Hľadá Sylvie, sudkyňu Renslayerovú, Minútku a pravdu o tom, čo znamená mať slobodnú vôľu a veľkolepé poslanie. Druhá séria štartuje už 6. októbra.

2. Frasier – Paramount+

Už 12. októbra bude mať premiéru jeho voľné pokračovanie s vybranými hlavnými hviezdami z pôvodného seriálu, fanúšikovia sa však tešiť na viacero noviniek, ktoré rozhodne prekvapia. Nové časti budú dostupné na streamovacej platforme Paramount+, ktorej obsah je u nás dostupný na SkyShowtime. Na Slovensku sa dočká premiéry už v novembri.

Frasier sa po rokoch bude sťahovať. Opustí ikonickú siluetu Seattlu a presťahuje do Bostonu za svojím synom Freddym, s ktorým má komplikovaný vzťah. Práve dynamika otca a syna bude hlavným pilierom nového pokračovania. Tvorcovia Frasiera vysunú do nepríjemnej situácie, keď sa pokúsi zblížiť so svojím 30-ročným synom, čo pôjde ruka v ruke do protipólu s jeho vzťahom s otcom, s ktorým mal až dojemné prepojenie.

3. Elita – Netflix

Príbeh o strednej škole, ktorú navštevujú deti najväčších zbohatlíkov a tí si užívajú silu mien svojich rodičov plnými dúškami. Okázalé párty, drahé oblečenie, sex, drogy, intrigy. Myslia si, že im svet leží pri nohách. Myslia si, že všetko vyrieši vydieranie, peniaze. Nie je to tak. Aj zbohatlícke detičky potrebujú to, čo všetci – lásku. A tú bolestivo nemajú a tak sa snažia svoje mindráky zahnať iným spôsobom. Každá séria Elity ponúka vražednú zápletku a tvorcovia počas ôsmich častí postupne rozpletajú komplikovaný príbeh, ktorý na konci ukáže pravú pointu a možno aj vraha. Siedma séria štartuje 20. októbra.

4. Pozlátený vek – HBO Max

Pozlátený vek bol obdobím veľkých ekonomických zmien, obrovských ziskov i strát a vášnivého súperenia medzi zámožnými americkými dynastiami a zbohatlíkmi. Nikde sa táto rivalita neprejavuje tak zreteľne ako na východnej 61. ulici, kde žije Marian Brook so svojimi aristokratickými tetuškami Agnes van Rhijn a Adou Brook naproti nesmierne bohatým susedom, Georgeovi a Berte Russell. Tí sú obaja veľmi ambiciózni – George túži stále zvyšovať svoje bohatstvo, Bertha spoločenské postavenie – a sú odhodlaní dostať sa medzi najvyššiu vrstvu New Yorku. Marianina priateľka a dôverníčka Peggy Scott si medzitým v Brooklyne razí vlastnú cestu vo svete černošskej smotánky. Zvíťazia v tomto nablýskanom svete na prahu modernej doby zavedené spoločenské pravidlá, alebo dôjde k zásadným zmenám? Druhá séria dorazí 29. októbra.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ