Slovensko má nový seriálový hit: Jojka ním poriadne podkúrila Markíze a jej premiéram

Radovan Vávra | 12.09.2023 06:00
prokurátorka, mauréry, Foto:
Prvé dve časti Prokurátorky u divákov naplno zabodovali.
Vyzerá to tak, že Slovákom sa zapáčil nový netradičný kriminálny seriál Prokurátorka. Jej prvé dve epizódy počas minulotýždňovej stredy valcovali.
DPOH, vitráž Čítajte aj Vitráže nenechali chladnými ani Dráčika. Prázdne makovice z DPOH posiela na Ukrajinu

Televízia JOJ môže mať dôvod na radosť, jej nový seriál sa od prvých dvoch častí stal novým diváckym hitom a spolu s markizáckym Dunajom patrí medzi najsledovanejšie slovenské seriály na začiatku novej televíznej sezóny 2023/2024.

Portum Towers Čítajte aj Panorámu Bratislavy doplní dvojica štíhlych veží. Vyrastie medzi Euroveou a Sky Parkom

Hlavným konkurentom Prokurátorky bol štart novej série reality šou Na nože a následná premiéra úplne novej relácie Jama levova. Diváci boli viac zvedaví na nový slovenský seriál na Jojke. Seriál bol najsledovanejším nespravodajským titulom v univerzálnej aj obchodnej cieľovej skupine a zároveň sa stal najsledovanejším štartujúcim programom tejto sezóny na trhu v cieľovke 12+ (toto prvenstvo zdieľa s konkurenčným seriálom Dunaj na Markíze, ktorý štartoval s rovnakým 9,3 % ratingom).

Takto vyzerá jojkársky seriál Prokurátorka Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Záber z jojkárskeho seriálu Prokurátorka.
the morning show, Čítajte aj Seriálový september: Toto je naozaj bombastický začiatok jesene s najlepšími hitmi

Prvá epizóda Prokurátorka v cieľovej skupine 12 – 54 uhrala 6,3% sledovanosť s 23,4% trhovým podielom. Mrazivý úvod do seriálu si celkovo pustilo 427-tisíc divákov. Následná druhá epizóda v rovnakej cieľovke získala 5,4% sledovanosť s 23,3% trhovým podielom. Za kratší koniec ťahal štart druhej série Na nože na Markíze. Ten v komerčnej cieľovej skupine má na konte 6,1% sledovanosť a trhový podiel na úrovni 23,6%. Celkovo Na nože sledovalo 286-tisíc divákov.

martin novák, na nože, Čítajte aj Šéfkuchár Novák zo šou Na nože: Nájdem chybu, zareagujem a reštaurácia dostane "karate", ktoré potrebuje, aby sa nakopla

Prokurátorka je špecifický seriálový formát, aký na Slovensku sa ešte nevysielal. Prokurátorka prípady rieši spoločne s políciou, ktorá pracuje pod jej dozorom. Aktívne sa podieľa na vyšetrovaní, koordinuje postup, jednotlivé kroky, taktiku, chodí na miesto činu, zúčastňuje sa vypočúvania svedkov. Jej mottom je, že ak môže maximum vyžadovať sama od seba, môže ho žiadať aj od ostatných. Je prísna a hoci nie je neempatická a má pochopenie pre ľudské slabosti, v práci vyžaduje profesionalitu a je presvedčená o tom, že osobné veci do práce nepatria.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ