Tvrdý dopad šetrenia na Hru o tróny? Najväčší seriálový hit bude mať menej častí

Radovan Vávra | 30.03.2023 06:00
rod draka, hra o tróny, Foto:
Druhá séria Rodu draka bude mať iba osem častí.
Túto správu čakal iba málokto. Pripravovaná druhá séria Rodu draka nebude mať desať častí.
pečie celé Slovensko, veľká noc 2023, Čítajte aj RTVS počas Veľkej noci s obrovským prekvapením: Markíza s Jojkou budú mať problém

Veľké šetrenie v mediálnom konglomeráte Warner Bros. Discovery, pod ktorý patrí aj HBO, pokračuje. Nielenže viaceré potenciálne spin-off seriály zo sveta Hry o tróny dostali stopku, teraz sa to dotkne aj Rodu draka. Mohlo by sa zdať, že vinníkom sú miliardové škrty, napokon vraj sú to kreatívne dôvody. Tvorcovia hovoria o tom, že pripravovaná séria by im viac vyhovovala kratšia.

Prvá séria minulý rok absolútne prevalcovala všetky rebríčky sledovanosti a rok 2022 Rod draka ovládol seriálový svet. Stačila jedna odvysielaná epizóda, aby televízia potvrdila nakrúcanie druhej série.

Vydrica Čítajte aj Najluxusnejšia časť Bratislavy hlási dôležitý míľnik: Pozrite sa, ako vzniká nové podhradie

Tvorcovia, ale aj autor knižnej predlohy George R.R. Martin to povedal jasne. Na dostatočné prerozprávanie knihy, z ktorej Rod draka vychádza, je potrebné nakrútiť štyri série po desať častí. Kým prvá séria tento plán naplnila do bodky, druhá séria bude iná. A fanúšikovia rozhodne nebudú nadšení. Nielenže rozostupy medzi sezónami trvajú dva roky, napokon sa dočkajú menšieho počtu epizód.

Takto vyzerala prvá séria Rodu draka Fotogaléria - 31 fotiek Všetky fotky
Rod draka sa vráti s druhou sériou v roku 2024.
Remišová Čítajte aj Remišová s nečakane tvrdým útokom na Denník N: Sú to stranícke a ideologické noviny

Aktuálne sa druhá séria začala nakrúcať v Španielsku, v lete sa presunie do Británie, kde sú umiestnené veľké štúdia s vybudovanými kulisami. Keďže nová séria sľubuje naplno rozbehnutú vojnu medzi dvoma frakciami Targaryenovcov a ich drakmi. Finále prvej série a záverečná naháňačka drakov bola len malá ochutnávka, čo ešte Rod draka na obrazovkách predvedie. Občianska vojna bude mimoriadne krutá, nemilosrdná, ale najmä krvavá a budú padať nielen jednotliví členovia kráľovskej rodiny, ale aj ich draci. Samotná produkcia bude dlhá, mala by trvať takmer do konca roka a následná postprodukcia si vyžiada niekoľko mesiacov príprav. Vedenie HBO už oficiálne potvrdilo, že druhá séria dorazí až v roku 2024, zrejme v lete.

Najnovšia séria napokon bude mať iba osem častí. Dobrou správou je, že sa ráta aj so vznikom tretej sezóny a viaceré udalosti sa presunú na neskôr.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ