Nepríjemné: Jeden z najoceňovanejších seriálov súčasnosti hlási nečakane skorý koniec!

Radovan Vávra | 20.03.2023 06:00
boj o moc, succession, Foto:
Toxický klan Royovcov sa poslednýkrát medzi sebou poseká v 4. sérii Boja o moc.
Televízia HBO oznámila, že nadchádzajúca štvrtá séria hitu Boj o moc, bude posledná.
Klamstvo, Čítajte aj Temná miniséria s Maštalírom kraľuje obrazovkám: Sledovanosť však postupne klesá

Seriál Succession (Boj o moc) rozpráva príbeh o miliardárskej rodiny Royovcov, ktorá má v rukách mediálne impérium Waystar Royko a jeho prežitie závisí v každodennom boji o moc. Rodinné dedičstvo čelí vonkajším útokom, ale najmä vnútorným. Na jednej strane stojí nekompromisný otec, ktorý je zástancom starého systému. Konzervatívna hlava rodiny bojuje proti vlastným deťom a liberálnemu systému. Občas sa mu to podarí, občas nie.

the mandalorian, mandalorian, Čítajte aj Marec na Disney+: Dlhoočakávaná nová séria hitu, ale aj zaujímavé filmy!

Na druhej strane barikády sú potomkovia klanu Royovcov. Každý je iný a každý má inú predstavu, ako viesť impérium. A to je hnací motor pre všetky intrigy, zrady, faloš, neúprimnosť. Seriál Succession ukazuje doslova choré vzťahy medzi členmi rodiny, pričom je absolútne čudné, že títo ľudia sú schopní popri sebe koexistovať.

Rodina je rozoklaná vzájomnými nezhodami a podrazmi. Každý chce byť na vrchole, každý chce byť v priazni svojho otca.

rtvs, Čítajte aj RTVS prekope spravodajstvo: Zatrasú sa stoličky pod známymi tvárami z obrazovky?

Logan Roy, ktorého na konci druhej sezóny oklamal syn Kendall, sa v úvode tretej série nachádza v nebezpečnej pozícii a snaží sa zaistiť rodinné, politické a finančné spojenectvá. Napätie rastie a hrozí, že sa neľútostná korporátna bitka zmení na rodinnú vojnu.

Štvrtá séria štartuje na Slovensku už 27. marca na HBO Max a je oficiálne potvrdené, že zostávajúca desiatka epizód bude posledná. Royovci vytiahnu poslednýkrát karty na stôl a pobijú sa o moc a bude to mimoriadne kruté.

monk, Čítajte aj Veľmi dobrá správa! Slovákmi zbožňovaný seriál dostane filmové pokračovanie

Tvorcovia však jedným dychom dodávajú, že v hre môže byť spin-off seriál, ktorý sa zameria na vybrané postavy, televízia však oficiálne nedala zelenú tomuto projektu. Dá sa však očakávať, že vzhľadom na obrovský úspech tohto formátu, sa čoskoro takýto seriál na obrazovkách objaví.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ