Pôvodní sa lúčia. Upírska éra smeruje k svojmu koncu

Radovan Vávra, Pravda | 18.12.2017 07:00
the originals Foto:
Záverečnú sériu The Originals uvidia diváci na jar 2018.
Tak a je koniec! Posledné zábery sú nakrútené, príbeh seriálu The Originals (Pôvodní) sa definitívne uzavrel. Piatu sériu však ešte len čaká televízna premiéra na jar budúceho roka.

Bude to definitívna bodka za upírskymi seriálmi na televízii The CW, ktorá v marci tohto roka ukončila vysielanie kultových Upírskych denníkov. Tie divákom bavili celých osem rokov. V marci 2018 sa dostane do vysielania aj ich spin-off seriál, ktorý končí po piatich sezónach.

V predchádzajúcich dňoch ukončil štáb nakrúcanie v Atlante a New Orleans a herci sa rozlúčili, na sociálnych sieťach, so svojimi rolami. The Originals tak ukončia púť – kedysi – veľkého fenoménu o upíroch, ktorý je momentálne už vyčerpaný. Je len otázkou času, kedy sa znova nesmrteľní vrátia. Tento žáner si potrebuje istý čas vydýchnuť, o čom svedčí aj pokles sledovanosti oboch seriálov.

Záverená séria Upírskych denníkov sa končila len na úrovni 1.3 milióna divákov. Pre porovnanie, počas najlepších časov sledovali seriál aj tri milióny divákov. Spin-off seriál vždy ťahal za kratší koniec a bol o niečo málo menej úspešný oproti staršiemu súrodencovi. Tretia séria poklesla aj pod magický milión divákov. Štvrtá séria napravila reputáciu a vyšplhala sa tesne nad túto pomyselnú hranicu. Zostáva len dúfať, že fanúšikovia sa s upírmi rozlúčia najlepšie, ako vedia.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ