Politická relácia Král na ťahu dnes večer opäť ponúkne ostrú diskusiu. Moderátor Braňo Král privíta v štúdiu zástupcov koalície aj opozície a rozobrať chce tri kľúčové okruhy.
V štúdiu sa predstaví štvorica hostí: Roman Michelko a Karol Farkašovský za SNS a Beata Jurík s Davidom Dejom za Progresívne Slovensko. Na stole budú najmä otázky, prečo sa plány koalície na rýchle schvaľovanie zákonov zatiaľ rozbili o realitu a čo to znamená pre fungovanie parlamentu.
Hoci koalícia avizovala rýchly legislatívny valec, po prvom týždni stále neprešiel žiadny zákon. Diskusia sa preto dotkne aj toho, či sa do konca roka vôbec dostanú na rad avizované odvolávania ministrov a kľúčové hlasovanie o dôvere vláde.
Druhou veľkou témou budú vnútorné pomery v koalícii, najmä v strane Hlas. Tá nedokáže odvolať Jána Ferenčáka, čo otvára otázku, či ho Smer „prikryje“ podobným spôsobom, ako v prípadoch ministrov Huliaka či Migaľa.
Do tretice príde na rad mimoriadne citlivá téma – Benešove dekréty. Národniari avizujú snahu zakotviť do zákona postihy za ich spochybňovanie. V štúdiu sa tak stretne právny, politický aj spoločenský pohľad.
Král na ťahu, večerná politická diskusná relácia s Braňom Králom, je na programe každý štvrtok o 21:00 na obrazovkách ta3, na spravodajskom webe televízie aj na jej sociálnych sieťach. Dnešná časť sľubuje ostrú výmenu názorov aj odpovede na otázky, ktoré hýbu domácou politikou.