Piata séria mimoriadne populárnej súťaže Pečie celé Slovensko sa blíži k svojmu deviatemu kolu.
Jednotka ho odvysiela už dnes, 30. novembra o 20:30 a diváci sa môžu pripraviť na epizódu, ktorá spojí vôňu cestovania, nečakané situácie, poriadnu dávku stresu aj humorné momenty.
Tak ako v každom dieli, aj tentoraz sa súťažiaci postavia pred trojicu pekárskych výziev, v ktorých sa mieša presnosť s kreativitou. Deväta epizóda sa bude niesť v štýle objavovania sveta a pekári budú musieť dokázať, že zvládnu tradičné postupy, moderné trendy aj vlastnú fantáziu.
V osobnej výzve ich čaká príprava „národných dezertov zo sveta“. Nasledovať bude technická výzva v podobe populárnej „dubajskej čokolády“, ktorá sa preslávila svojím luxusným vzhľadom aj náročnosťou prípravy.
Na záver ich čaká kreatívna úloha – „cestovateľský sen zo sušienok“. Súťažiaci majú vytvoriť dezert, ktorý bude zároveň ich vysnívanou destináciou, a to výlučne zo sušienok a dekorácií.
Diváci tradične sledujú nielen to, kto získa titul Pekár týždňa, ale aj to, komu sa nepodarí udržať tempo a súťaž opustí. Deväta epizóda bude v tomto smere obzvlášť napínavá.
Epizóda s témou cestovania prinesie aj množstvo vtipných situácií. Už v úvode sa sympatická Zuzka stane stredobodom nečakaného nedorozumenia. Milan „Junior“ Zimnýkoval jej so smiechom oznámi, že podľa Juraja Baču to pri jej pracovnom stole vonia ako v Thajsku.
Zuzka si to, pochopiteľne, vyloží ako milý kompliment, no Juraj ju rýchlo uzemní vysvetlením, že to neznamenalo presne to, čo si myslela. Voňavé Thajsko je totiž skôr mýtus a známe je najmä svojou pouličnou arómou.
Reakcie Zuzky aj Juniora sú skutočne ukážkové a atmosféru naplnia odľahčeným humorom.
O účinkujúcich však budú mať plné ruky práce aj moderátori. Deviata epizóda prinesie ďalšie veľké prekvapenie v podobe tajomného kufra. Ten odovzdajú súťažiacim hneď na začiatku kola a dostanú za úlohu strážiť ho až do konca.
Kufor v sebe ukrýva špeciálnu výhru pre Pekára týždňa, no Bača so Zimnýkovalom sa postarajú o to, aby cesta k nemu nebola jednoduchá. Kufor sa totiž čoskoro stratí a začne sa jeho neúnavné hľadanie. Čo v ňom vlastne je? To sa diváci dozvedia až v samotnom vysielaní.
Aj zadanie osobnej výzvy bude tentoraz úplne iné, než býva zvykom. Súťažiacim ho totiž neoznámili v stane, ale týždeň vopred, a to v momente, keď po ôsmej epizóde odchádzali domov. Každý si vyžreboval krajinu, pre ktorú mal pripraviť národný dezert, a súčasťou úlohy bolo aj vytvorenie vlogu z celej prípravy.
V deviatom kole tak každý súťažiaci prinesie do stanu niečo úplne iné, čo robí epizódu mimoriadne pestrou a nepredvídateľnou.
Kým niektorí sa s výzvami popasujú s istotou, iní narazia na nečakané problémy. Lenka sa rozhodne preniesť svoje sušienky do Japonska a pripravuje dve rôzne cestá, pričom jedno z nich kombinuje s morskými riasami.
Porotu však čaká šok. Po ochutnaní zistia, že cesto má výrazný zápach rybaciny a podľa ich slov v ňom dokonca chýba zásadná ingrediencia. Nečakané odhalenie prekvapí aj samotnú Lenku.
Diváci sa môžu tešiť na poriadnu porciu emócií a inšpirácie v ďalšom pokračovaní premiérovej piatej série už v nedeľu o 20:30 na Jednotke.