Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Novinka, ktorá poteší mnohých Slovákov: Legendárne postavy sa vracajú na filmové plátna

Prichádza veľký návrat televíznych hrdinov. Kuko, Drobček a Raťafák Plachta ožívajú v novom filme.

01.08.2025 00:00
ratafak Foto:
Raťafák Plachta.
debata (1)

Legendárne postavičky zo slovenských televízií, Kuko, Drobček a Raťafák Plachta, sa vracajú v novom projekte, ktorý nadchol fanúšikov naprieč generáciami. Tieto bábky, ktoré si získali srdcia divákov počas detskej relácie, znovu ožijú v celovečernom filme. Na obrazovkách sa objavili pred desaťročiami a teraz sa pripravujú zaujať úplne novú generáciu svojou prítomnosťou na filmovom plátne.

Scenárista Miro Šifra už pracoval na filmoch ako Červený kapitán a Úsvit, či seriáli Studňa
Video
Zdroj: TV Pravda

Pokus o získanie stratenej slávy

Na sociálnych sieťach sa nedávno rozšíril príspevok, ktorý spôsobil medzi fanúšikmi týchto postáv veľký ohlas. „Hádajte, kto sa vracia! Kultoví hrdinovia opäť ožívajú,” stálo pri fotografiách známych postavičiek, vracajúcich sa z minulosti televízneho vysielania. Tento projekt priťahuje veľkú pozornosť a ukazuje, že tieto postavy majú stále čo povedať.

Film, ktorý pripravujú režiséri Juraj Šlauka a Andrej Kolenčík, nesie názov Kuko, Drobček & Raťafák znovu zasahujú. Podľa portálu admiralfilms.sk pôjde o retro komédiu plnú bláznivých momentov, ktorá sleduje staronové dobrodružstvá týchto obľúbených bábok. Tvorcovia filmu chcú pripomenúť éru ich najväčšej slávy, ktorá prebiehala od 70. do 90. rokov 20. storočia, a zároveň priniesť novú perspektívu do príbehu o ich pokuse získať späť stratenú slávu.

STVR, Martina Flašíková Čítajte viac Koniec ďalšej obľúbenej relácie? Populárna moderátorka rokovala s novou šéfkou STVR. Rozhodnutie už padlo

K vytvoreniu kostýmov bola prizvaná známa návrhárka Lenka Sršnová, ktorá sa postará o autentický vizuál postavičiek. Hlasy postavám prepožičajú Patrícia Jarjabková, Anna Okapcová a Dušan Štauder, čím bábky ožijú v modernejšom šate. Táto filmová novinka sľubuje priniesť nostalgické i nové zážitky pre všetkých divákov.

Reakcie na sociálnych sieťach sú plné očakávaní, ako dokazujú komentáre: „Veľmi sa teším! Aj keď – Raťafáka som sa vždy bála. To bude skvelé, už sa neviem dočkať!” Táto vlna nostalgie a nadšenia naznačuje, že návrat týchto pamätných hrdinov bude udalosťou, ktorá spojí mladšiu i staršiu generáciu. A čo vy? Tešíte sa?

© Autorské práva vyhradené

Facebook X.com 1 debata chyba Newsletter
Viac na túto tému: #film #Televízia #slovenský film #Kuko #Drobček #Raťafák Plachta
Sledujte MediaKlik na Google news po kliknutí zvoľte "Sledovať"