Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Viktor Vincze končí v TV Markíza: V dnešných Televíznych novinách ho uvidíte naposledy

Vincze končí v televízii. Oznámil to po tom, čo sa nedohodli s vedením.

21.05.2025 18:49
Viktor Vincze Foto:
Viktor Vincze
debata (74)

Viktor Vincze na sociálnych sieťach oznámil svoj odchod z televízie Markíza. Ako uviedol v príspevku, „DNES VYSIELAM NAPOSLEDY, KONČÍM V TELEVÍZII MARKÍZA.“

Uviedol tak po tom, čo sa s vedením televízie nedohodol na svojom presune do nového projektu.

ZAK 4399 Čítajte viac Viktor Vincze končí v Televíznych novinách „nie z vlastnej vôle“: O všetkom sa dozvedel len krátko pred verejnosťou. K situácii sa vyjadrila aj Markíza

„Popoludní som sa zúčastnil na stretnutí s riaditeľom Centra spravodajstva a publicistiky a šéfom HR Markízy, ktoré iniciovala televízia. Štvornásobný nárast služieb, dvojnásobný počet pracovných dní, vysielanie dvoch internetových relácií denne, navyše bez akejkoľvek zmeny ohodnotenia, som odmietol. Tak, ako by ich odmietol každý zamestnanec, ktorý vie rozoznať čiernu od bielej, deň od noci, úprimnú ponuku od účelovej. Poznáte ten výrok, ak niečo chodí ako kačka, vyzerá ako kačka a kváka ako kačka, je to kačka,“ napísal na svojom profile.

Ďalej uviedol, že dnes vysiela poslednýkrát, a to aj napriek tomu, že budúci týždeň mal mať ešte štyri vysielania Televíznych novín.

„Dostanem tzv. prekážky v práci (presne tak, ako takto pred rokom Michal Kovačič). Čiže mám sedieť doma, lebo pre mňa nemajú robotu. A medzitým dostanem aj formálne výpoveď. Nie pre modernizáciu spravodajstva, ale za to, že som pre ľudí chcel lepšie pracovné podmienky. A za to, že som nebol ticho, keď sa niekto pokúsil zasahovať do nezávislosti najsledovanejšieho spravodajstva na Slovensku,“ napísal ďalej.

Redakcia spravodajstva televízie Markíza Čítajte viac Vinczeho „presun“ má dohru: Novinári Markízy posielajú vedeniu otvorený list. Podľa nich ide o „šikanu a odstránenie nepohodlného človeka“

V závere dodal, že ich cesty sa rozchádzajú a on bude s láskou spomínať na všetky príležitosti a pekné časy. „Budúcnosť našich odlišných ciest je nejasná, no čo viem isto je, že som odbočil správne,“ napísal, po dnešných TV novinách, už bývalý moderátor televízie Markíza.

K Vinczeho odchodu sa vyjadrila aj televízia Markíza:

„Sme presvedčení, že Viktor Vincze dostal od Markízy férovú ponuku. Mal možnosť naďalej plnohodnotne pôsobiť v redakcii spravodajstva a byť súčasťou projektu TN live, ktorý je strategicky dôležitý pre budúcnosť Markízy. Svoju prácu tak mohol naďalej robiť slobodne a nezávisle, v rámci dohodnutého plného úväzku v pracovnej zmluve. Rešpektujeme jeho rozhodnutie ponuku neakceptovať.“

Čo sa vlastne stalo?

Televízia Markíza nedávno rozposlala médiám tlačovú správu, v ktorej oznámila prípravy na spustenie svojho nového spravodajského online projektu TN LIVE. Ten má byť jednou z najvýznamnejších digitálnych noviniek roka 2025. Cieľom je osloviť najmä mladé publikum a priblížiť mu spravodajstvo v podobe, ktorá lepšie korešponduje s jeho mediálnymi návykmi, informovali sme.

Spolu s uvedením TN LIVE plánuje televízia aj zmeny v moderátorskom zložení, a to nielen v rámci nového online projektu, ale aj vo vysielaní tradičných Televíznych novín. Ako uviedla Markíza, medzi novými tvárami TN LIVE budú Daniel Očenáš, Zuzana Čimová, Dominik Matulaj a Viktor Vincze.

Vincze mal zároveň každý deň uvádzať novú reláciu Televízne noviny Špeciál, ktorá bude dvakrát denne prinášať výber najdôležitejších udalostí. Po medializovaní tejto informácie zverejnil svoje stanovisko aj samotný Viktor Vincze.

bardy Čítajte viac Mimoriadna epizóda Dunaja prezradí, čo zostalo utajené. Markíza odvysiela najočakávanejší špeciál roka

Vo svojom príspevku na sociálnych sieťach, ktorý zverejnil spolu s fotografiou so Zuzanou Čimovou, uviedol: „Riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky Michal Kratochvíl mi dnes ráno oznámil, že od júna 2025, čiže o cca dva týždne, už nebudem moderátorom Televíznych novín. Namiesto toho mi ponúkol projekt na novovznikajúcom webe – ponuku koncipovanú tak, aby som ju nemohol prijať, v relácii, o ktorej som dnes počul vôbec prvýkrát. Napriek tomu, že som nič neodsúhlasil, televízia poslala do médií tlačovú správu, z ktorej vyplýva, že budem novým online moderátorom, akoby bolo všetko už dohodnuté a jasné.“

Na udalosti reagovali aj niektorí zamestnanci spravodajstva Markízy, ktorí sa k situácii vyjadrili prostredníctvom otvoreného listu. V ňom presun Viktora Vinczeho a Zuzany Čimovej označili za „šikanu a odstránenie nepohodlného človeka“.

Signatári listu požadujú stiahnutie navrhovaných organizačných zmien a vyzývajú na otvorenú diskusiu o ďalšom smerovaní redakcie.

V reakcii na vzniknutú situáciu poskytla Markíza médiám oficiálne stanovisko, v ktorom sa uvádza, že „rozhodnutie o zmenách na moderátorských pozíciách Televíznych novín je zavŕšením série systematických organizačných zmien v spravodajstve, ktoré od začiatku roka realizujeme s cieľom vytvoriť multikanálovú digitálnu spravodajskú platformu. Základný rámec týchto zmien – bez personálnych detailov – bol vopred prerokovaný s odborovou organizáciou, ktorej predsedom je Viktor Vincze.“

Televízia vo svojom vyjadrení ďalej deklaruje podporu vedeniu spravodajstva: „Vedenie televízie plne stojí za riaditeľom Centra spravodajstva a publicistiky Michalom Kratochvílom a podporuje jeho kroky, ktorých cieľom je úspešne odštartovať nový spravodajský projekt TN LIVE. Ten je kľúčový pre budúcnosť spravodajstva. Chceme ho obsadiť skúsenými moderátormi, preto sme tieto pozície ponúkli aj viacerým našim kolegom z Televíznych novín, ktorí tak dostanú širší priestor osloviť mladé publikum.“

Markíza zároveň dopĺňa, že „platí, že s moderátormi do budúcnosti počítame – a je na ich slobodnom rozhodnutí, či ponuku prijmú a budú pokračovať v práci pre skupinu Markíza.“

Dnes sa opäť k celej situácii vyjadril samotný Viktor Vincze, ktorý, ako píšeme vyššie, sa rozhodol ukončiť svoje pôsobenie v televízii Markíza.

© Autorské práva vyhradené

Facebook X.com 74 debata chyba Newsletter
Viac na túto tému: #moderátor #Televízne noviny #TV Markíza #Viktor Vincze
Sledujte MediaKlik na Google news po kliknutí zvoľte "Sledovať"