Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Bizár pokračuje: Šalamúnska zmena loga STVR baví internet

Namiesto nového loga len zmizlo to staré.

09.07.2024 16:38
Zmena loga STVR Foto:

Od 1. júla sa z RTVS stala STVR. Hoci sa novela zákona pripravovala niekoľko mesiacov, počas prvých dní si diváci žiadnu zmenu nevšimli. Ministerstvo totiž na plynulý rebranding nebolo pripravené, redaktori tak stále používali mikrofóny s logom RTVS, hoci už formálne takýto názov televízia a rozhlas používať nemajú.

Teraz však prišla prvá viditeľná zmena, je však iná, ako si ľudia predstavovali. Týka sa Správ RTVS, teraz už STVR. Z televíznych obrazoviek zmizlo logo RTVS pri úvodnej animácii. Dnes logo zmizlo aj z profilovej fotky stránky Správy RTVS. Nenahradilo ho však nové, na mieste, kde bolo pôvodné logo, svieti len červený obdĺžnik.

STVR Čítajte viac STVR reaguje na chýbajúce logo: Grafické úpravy sú dočasné, nestoja ani euro. Rebranding sa pripravuje

Zmena sa okamžite stala virálnou – ľudia na internete tvoria memečka a pod novú profilovú fotku stránky píšu posmešné komentáre.

Nové logo by mala STVR predstaviť už čoskoro. Aktuality informovali, že za nové logo ministerstvo kultúry zaplatí 9 800 eur. Nové logo vytvoril dizajnér Daniel Zachar.

Ten mal podľa zverejnenej zmluvyvytvoriť tri logá (samostatné logo Slovenskej televízie, samostatné logo Slovenského rozhlasu a spoločné logo Slovenskej televízie a rozhlasu). Zhotoviteľ je povinný dielo vykonať a odovzdať objednávateľovi najneskôr do 30. júna – ministerstvo by ním tak už malo disponovať. Napriek tomu ho doteraz verejnosť nevidela. „Zhotoviteľ je povinný dielo vykonať a odovzdať objednávateľovi najneskôr do 30.06.2024,“ uvádza zmluva.

© Autorské práva vyhradené

chyba
Viac na túto tému: #RTVS #Martina Šimkovičová #STVR