Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Na Slovensko mieri nová televízna šou: Užijú si ju tí, ktorí klamú, podvádzajú a intrigujú

Ktorá televízia predstaví hit medzi reality šou?

10.07.2024 00:00
debata (2)

Je to oficiálne potvrdené. Na slovenské obrazovky mieri nová veľká reality šou s názvom The Traitors (Zradcovia), ktorá posledné sezóny láme rekordy sledovanosti vo viacerých krajinách sveta. Čoskoro by ju mali okúsiť aj Slováci.

Česká Prima už potvrdila nakrúcanie tohto formátu, pričom podčiarkla, že smeruje aj na Slovensko. Vzhľadom na dlhoročnú úzku spoluprácu s Jojkou je viac ako pravdepodobné, že Zradcov odvysiela práve Jojka. Tá nateraz túto informáciu nekomentovala.

Slovenské televízie dlhodobo zápasia s nedostatkom zaujímavých veľkých šou, ktoré by boli vhodné na adaptáciu do našich podmienok. Zabehnuté formáty ako Superstar, Talent, Let's Dance, Farma, Pečie celé Slovensko, Tvoja tvár znie povedome alebo The Voice majú buď prestávku vo vysielaní, keďže potrebovali kreatívny oddych alebo mnohé z nich by pauzu nutne potrebovali, avšak stanice sa ich nevzdávajú, pretože nemajú adekvátnu náhradu.

Boli tu aj alternatívne šou, ktoré vo svete valcujú rebríčky sledovanosti, no u nás pohoreli. Za všetko hovorí imitačná Zlatá maska (The Masked Singer), ktorú v USA doslova diváci milujú. U nás prvá séria absolútne pohorela. Jojka uviedla aj jednu sériu X Factoru, šou sa viac nevrátila.

Slovenskí diváci sú zvyknutí, že televízie nakrúcajú veľké ťažiskové šou a očakávajú atraktívne spracovanie na svetovej úrovni. Je však čoraz ťažšie nájsť vhodný formát. Práve Zradcovia by mohli zaujať, keďže ide o nový typ reality šou, ktorá u nás nemá tradíciu.

Ide o strategický formát, v ktorom vyhrá, respektíve vyhrajú tí, ktorí vedia klamať, intrigovať a podvádzať, aby sa prepracovali k atraktívnej finančnej výhre. Tí, ktorí očakávajú spravodlivosť, budú poriadne nahnevaní. Je viac ako pravdepodobné, že Zradcovia dostanú česko-slovenskú verziu.

O čom ide v tejto šou? Dvadsiatka súťažiacich odchádza do izolácie. Pre divákov je atraktívne, že šou sa odohráva na hrade, kde sa okamžite rozbieha hra plná manipulácie, klamstiev, stratégie, ale aj povinných súťažných úloh. Paradoxom je, že nemusí vyhrať ten najlepší stratég, keďže ho môžu zradiť jeho spoluhráči. Spoločným menovateľom šou je nevyspytateľnosť.

Súťažiaci sa rozdelia na „verných“ a „zradcov“. Cieľom oboch táborov je vzájomná eliminácia. Zradcovia sa schádzajú pri okrúhlom stole a vyberajú niekoho, koho eliminujú. Ten sa nemôže zúčastniť bojov o imunitu alebo odmeny. Napokon vyberajú niekoho, koho vyhodia.

Zaujímavé bude finále, do ktorého sa dostanú štyria súťažiaci. Vtedy už nemusia, ale môžu určiť ďalšieho hráča, ktorého vyhodia. Majú možnosť celú hru zastaviť a finančnú výhru si rozdeliť, ak v tíme zostanú len „verní“. Ak medzi nimi zostane čo i len jeden „zradca“, tak celú výhru si pripíše na účet iba on.

Na obrazovky sa Zradcovia mohli dostať na jar 2025, na jeseň Prima s Jojkou odvysielajú dvanástu sériu šou Česko Slovensko má talent.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #TV JOJ