Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

V jeden deň prišli o stoličku dvaja riaditelia: V STVR skončila aj bývalá šéfka Markízy

Dočasný riaditeľ STVR si rýchlo formuje nový manažment.

03.07.2024 18:05
Zuzana Ťapáková Foto:
Zuzana Ťapáková
debata (6)

K včerajšiemu dňu (2. 7.) bola z funkcie odvolaná riaditeľka Sekcie marketingu a komunikácie Slovenskej televízie a rozhlasu (STVR) Zuzana Ťapáková. Dočasný generálny riaditeľ Igor Slanina poveril riadením Sekcie marketingu a komunikácie Andreu Pivarčiovú.

„Uvedomujem si, že do Slovenskej televízie a rozhlasu prichádzam v zložitej situácii. Igora Slaninu považujem za mimoriadne kvalitného manažéra, s ktorým som vo verejnoprávnom médiu už pracovala, preto som sa rozhodla jeho ponuku prijať. Verím, že aj vďaka proaktívnej mediálnej a marketingovej komunikácii sa nám podarí prispieť k budovaniu pozitívneho vnímania Slovenskej televízie a rozhlasu v očiach divákov a poslucháčov,“ uviedla Andrea Pivarčiová.

Andrea Pivarčiová Foto: STVR
Andrea Pivarčiová Andrea Pivarčiová

Andrea Pivarčiová sa do STVR vracia po necelých dvoch rokoch. V ére Jaroslava Rezníka bola dva roky, od júna 2020 do septembra 2022, hovorkyňou a riaditeľkou Sekcie komunikácie RTVS. Na pozícii skončila po nástupe Ľuboša Machaja na čelo RTVS.

Nahradila ju Zuzana Ťapáková, ktorá bola od roku 2010 do roku 2013 generálnou riaditeľkou Markízy, predtým v nej bola riaditeľkou marketingu. Do nástupu do RTVS pracovala na ministerstve zahraničia ako externá poradkyňa pre kultúrnu a mediálnu sekciu.

rtvs Čítajte viac Nový riaditeľ STVR začína robiť poriadky. Výpoveď dostal prvý člen Machajovho manažmentu, už má nástupcu

Zmeny na čele športu

Na pozícii riaditeľa Sekcie športu skončil aj Ján Žgravčák, ktorého včera odvolal nový dočasný riaditeľ STVR Igor Slanina. Žgravčák nastúpil na čelo športovej sekcie v septembri 2022 namiesto Mateja Hajka. Diváci ho poznali aj ako moderátora zábavnej relácie Hit Roka.

Sekciu športu od stredy (3. 7.) povedie Pavol Gašpar, známy športový komentátor RTVS, ktorého hlas dlhé roky sprevádzal slovenských hokejových fanúšikov majstrovstvami sveta. Do funkcie bol vymenovaný dočasne.

Martiny Šimkovičová Čítajte aj Šimkovičová: S novým štatutárom STVR sa budem stretávať raz do týždňa

Nový šéf rozhlasu

Známy je už aj nový riaditeľ Slovenského rozhlasu. Od pondelka (1. 7.) ho vedie Roman Bomboš, ktorý na čelo rozhlasovej časti STVR postúpil s pozície šéfa Rádia Slovensko. Na poste nahradil Ľuboša Černáka, ktorý odišiel na vlastnú žiadosť.

Novým dočasným riaditeľom STVR sa stal v pondelok 1. júla Igor Slanina. Štatutárnym zástupcom STVR bude do 30. septembra. Pri nástupe do funkcie uviedol, že v najbližších dňoch sa zameria najmä na nastavenie procesov a riešení súvisiacich s prechodom RTVS na STVR. Tiež podľa jeho slov absolvuje stretnutia so súčasným manažmentom a s ďalšími zamestnancami.

© Autorské práva vyhradené

6 debata chyba
Viac na túto tému: #personálne zmeny #STVR