Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Láska im síce nevyšla, no Markíze stávka na túto šou áno: Ruža pre nevestu valcovala

Druhá séria Ruže pre nevestu predčila aj prvú sériu. Markíza môže byť spokojná s ohlasom divákov. Formát valcoval nielen na Voyo, sociálnych sieťach, ale aj v lineárnom vysielaní.

07.06.2024 00:00
ruža pre nevestu, Foto:
Ruža pre nevestu ukončila druhú sériu, Markíza sa netají ambíciou nakrútiť aj tretiu sériu.
debata

Druhá séria romantickej reality šou Ruža pre nevestu dospela v piatok 31. mája 2024 na obrazovkách televízie Markíza do svojho veľkého finále. Záverečnú 12. premiérovú epizódu sledovali státisíce divákov a v hlavnej, obchodne podstatnej cieľovej skupine 13 –5 5 sa stala jednoznačne najsledovanejším nespravodajským programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

V tejto komerčnej cieľovej skupine dosiahlo vyvrcholenie Ruže pre nevestu druhý najvyšší rating 5,4% a rovnako aj druhý najlepší podiel na trhu 20,7%. Finále najviac zaujalo mladé diváčky vo veku od 15 do 24 rokov, ktoré Markíze v čase vysielania šou zabezpečili trhový podiel až 61,5%.

Víťazkou šou Ruža pre nevestu sa napokon stala Stanislava Lučková. Práve ju si Radko Urbanyak zvolil za svoju vyvolenú, ktorá mu z 18 dievčat učarovala najviac. Do poslednej chvíle však nebolo divákom jasné, či to bude Julie Hojdyszová alebo práve Stanka. Napínavé posledné Radkovo rozhodnutie sledovalo v piatok absolútne rekordných 285-tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom dosah malo až na 510-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Láska im nevydržala

„Myslím si, že aj diváci mali možnosť vidieť, že ku Stanke ma to od úplného začiatku najviac ťahalo. Vo finále som sa rozhodoval svojím srdcom, na základe svojich pocitov a naozaj som úprimne veril, že by nám to mohlo vyjsť. Bohužiaľ, musím povedať, že sa nám vzťah nepodarilo rozvíjať ďalej a nie sme spolu. Napriek tomu svoju účasť v Ruži pre nevestu ani na sekundu neľutujem a verím, že v tejto šou si človek môže nájsť svoju spriaznenú dušu“, povedal Radko.

„Keď sme išli do šou, nemali sme tušenie, kto nás tam bude čakať. Prvé stretnutie s Radkom bolo pre mňa veľmi emotívne, ako bolo vidieť aj v prvej epizóde. Čas, ktorý sme mali iba pre seba, bol v šou obmedzený, no mala som záujem ho viac a viac spoznávať. Zistila som, že Radko je citlivý, otvorený muž a zároveň dobrý poslucháč, ktorého zaujíma, čo mu hovorím. Žiaľ, spoznávanie sa mimo kamier v reálnom živote naberalo iný rozmer a naša vzájomná náklonnosť neprerástla do vzťahu," uzavrela Stanka.

Ruža pre nevestu, aj napriek nepokračovaniu ich potenciálneho vzťahu, bola diváckym fenoménom, nielen na Voyo, ale aj v lineárnom vysielaní. Všetko nasvedčuje tomu, že šou sa v roku 2025 vráti s novou sériou. Televízia rozhodne nemieni rezignovať na hľadanie lásky.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #sledovanosť #TV Markíza #Ruža pre nevestu