Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Michelko avizuje koniec moderátorov O 5 minút 12. Majú byť súčasťou zmien v novej STVR

Poslanec SNS Roman Michelko hovorí o konci Marty Jančkárovej a Mareka Makaru na poste moderátorov politickej relácie O 5 minút 12 v RTVS.

04.06.2024 00:00
Marta Jančkárová, Marek Makara Foto:
Moderátori politických diskusií RTVS Marta Jančkárová a Marek Makara.
debata (122)

„V septembri a októbri už Jančkárku a Makaru neuvidíte. Myslím si, že toto je veľký bonus," prihovoril sa poslucháčom Infovojny poslanec Roman Michelko, ktorý sa v roku 2023 ako nezávislý kandidát prekrúžkoval na kandidátke SNS medzi desať zvolených poslancov parlamentu a stal sa predsedom výboru pre kultúru a médiá.

bombic Čítajte aj Hľadaný extrémista Daniel Bombic prišiel o svoj YouTube kanál: Mal z neho solídny príjem

„Robili nám veľké problémy, sme najväčší dezoláti, ale do Slovenskej televízie a STVR sa konečne po rokoch vráti verejnoprávnosť. Nebudete musieť iba Infovojnu (sledovať), aj Slovenská televízia už bude lepšia," uviedol Michelko na víkendovom stretnutí s poslucháčmi Infovojny s tým, že čím viac mediálnych kanálov, tým lepšie. Publikum túto informáciu ocenilo búrlivým potleskom.

"Po inaugurácii nového prezidenta bude prijatý zákon, 1.júla vznikne platnosť, do 7. júla sa volia radní (členovia novej Rady STVR), potom do 30 dní bude výzva na nového riaditeľa a v polovici augusta máme nového riaditeľa,“ dodal a doplnil, že ich čaká ešte „asi päť zákonov“, o ktorých bližšie nechcel hovoriť.

Poslanec Roman Michelko na stretnutí s poslucháčmi rádia Infovojna:

Na Michelkovo vystúpenie upozornil na sociálnej sieti moderátor ta3 Rasťo Iliev a niektoré vety z jeho prejavu citovala aj samotná Jančkárová. „Konečne niekto otvorene priznal, prečo treba prijať nový zákon a zrušiť RTVS,“ dodala na margo poslancových vyjadrení.

Moderátori Marta Jančkárová a Marek Makara sú dlhoročnými tvárami politických relácií v RTVS. Jančkárová televíznu diskusiu O 5 minút 12 moderuje od jesene minulého roka, predtým bola päť rokov, od roku 2018, tvárou rozhlasových Sobotných dialógov. Predtým moderovala reláciu 0 5 minút 12, v roku 2013 ju vystriedal Martin Strižinec, ktorého v roku 2018, po odchode na post hovorcu prezidentky Zuzany Čaputovej, nahradil Jozef Hajko. Od jesene 2019 sa stal moderátorom O 5 minút 12 Marek Makara, s ktorým sa od jesene minulého roka sa pri moderovaní striedajú.

Moderátorka v minulosti čelila nenávistným a vulgárnym atakov a istý čas bola aj pod ochranou polície. Pred pár dňami sa do nej obul poslanec Ľuboš Blaha po diskusii v relácii O 5 minút 12, v ktorej bola hostkou prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Jančkárová, Blaha Čítajte viac Jančkárová reaguje na obvinenia Blahu: Stokrát opakovaná lož sa nestane pravdou

Pre bojkot vládnych politikov už skončila politická diskusia Na hrane a jej moderátorka Jana Krescanko Dibáková po prezidentských voľbách z televízie JOJ odišla. Len nedávno sa pre odchod z televízie ta3 rozhodol moderátor Richard Dírer, ktorý bol tvárou relácie V politike. Tú ešte pred ním opustil aj Rasťo Iliev, novým moderátorom sa stal Braňo Král.

Televízia Markíza uplynulý týždeň dala stopku svojej relácii Na telo. Stalo sa tak po preslove Michala Kovačiča v závere relácie, kde hovoril o tlakoch v televíznom spravodajstve a snahe vládnej koalície o „orbanizáciu“ médií. Manažment hovorí o návrate relácie na obrazovky po letnej prestávke, zatiaľ nie je známe, v akom formáte a s ktorým moderátorom.

Michal Kovačič Čítajte viac Šíri sa zoznam novinárov, ktorí „majú byť odstavení“. Sú na ňom známe mená

© Autorské práva vyhradené

122 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #Roman Michelko #O 5 minút 12 #Marek Makara #politické relácie #Marta Jančkárová #STVR