Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Koniec Kovačiča v Markíze má dohru: Ľudia podpisujú petíciu, šíri sa výzva na zrušenie Voyo predplatného

Na telo s Michalom Kovačičom v pondelok oficiálne skončilo.

28.05.2024 11:41
Michal Kovačič, Na telo Foto:
Moderátor politickej relácie Na telo Michal Kovačič.

Michal Kovačič počas nedeľnajšieho vysielania Na telo vyhlásil, že v televízii Markíza prebieha snaha o „orbanizáciu“ a cenzúru. Markíza tieto tvrdenia odmietla. Počas včerajšieho dňa zamestnanci Markízy zverejnili vyhlásenie, v ktorom požadovali, aby Markíza prisľúbila, že reláciu neukončí a že ju bude naďalej moderovať Kovačič. Ak sa tak nestane, hovoria, že využijú svoje zákonné možnosti brániť sa.

Markíza sa však rozhodla urobiť pravý opak. „Televízia Markíza, člen skupiny CME, ako oprávnený vysielateľ a držiteľ príslušných autorizácií, nesie redakčnú zodpovednosť za účinnú kontrolu nad obsahom vysielania," píše Markíza vo vyhlásení.

Michal Kovačič Čítajte viac Hrozí štrajk v Markíze? Známe tváre z televízie sa postavili za Kovačiča, zverejnili požiadavky

„Vzhľadom na skutočnosti, ku ktorým došlo počas vysielania poslednej relácie Na telo v nedeľu 26. mája, v ktorej moderátor zneužil vysielací čas na prezentovanie osobných názorov v rozpore so zákonom o mediálnych službách a etickým kódexom novinára, preto pristupujeme k okamžitému prerušeniu vysielania relácií Na telo a Na telo PLUS,“ píšu.

"Vyvodenie dôsledkov za porušenie povinností zo strany zamestnanca je internou záležitosťou TV Markíza,“ tvrdia.

Reakcia ľudí na seba nenechala dlho čakať. Slovenskom už od pondelka večera koluje petícia, pod ktorou sú podpísané tisíce ľudí. „My, dolupodpísané diváčky a diváci televízie Markíza, žiadame, aby bol zachovaný formát a obsadenie diskusnej relácie Na telo s Michalom Kovačičom. Zároveň žiadame, aby vedenie televízie nepodliehalo tlakom politikov a iných osobností verejného života, ktoré k vysielaniu tejto relácie môžu mať subjektívne výhrady,“ píše sa v petícii.

michal kovačič, kovačič, voľby, Čítajte viac Kovačič spustil lavínu reakcií. Inkriminovaná relácia je na Voyo nedostupná

„Pri podpise petície sme vychádzali z predpokladu, že verejná diskusia je v demokratickom systéme nevyhnutnou súčasťou tvorby politických názorov a rozhodnutí. Relácia Na telo bola dlhé roky dôležitým priestorom verejnej diskusie a moderátor Michal Kovačič jej kľúčovým aktérom. Je preto nevyhnutné, aby najsledovanejšia televízia disponovala takýmto formátom aj naďalej a prispievala tak ku kultivácii spoločenských rozdielov,“ píše sa.

Viacero ľudí zase na Instagrame vyzývalo svojich sledovateľov, aby zrušili predplatné na Voyo. Niektorí ako dôvod svojho zrušenia písali #ZaMichalaKovačiča. Mnohí ľudia svoju nespokojnosť vyjadrujú aj v komentároch pod príspevkami Markízy.

Všetko o kauze Kovačič čítajte TU.

© Autorské práva vyhradené

chyba
Viac na túto tému: #TV Markíza #Michal Kovačič #Na telo