Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Hrozí štrajk v Markíze? Známe tváre z televízie sa postavili za Kovačiča, zverejnili požiadavky

Vyjadrenie zamestnancov TV Markíza podpísalo už viac ako 100 ľudí.

27.05.2024 13:45
Michal Kovačič Foto:
Moderátor Na telo Michal Kovačič v nedeľu na konci relácie povedal, že v Markíze prebieha pokus o orbanizáciu.

Vyjadrenie moderátora Michala Kovačiča rozbúrilo novinárske vody. Kovačičovi vyjadrili podporu kolegovia z iných médií, teraz zverejnili vyjadrenie zamestnanci a spolupracovníci TV Markíza. Vyjadrenie zatiaľ podpísalo viac ako 100 ľudí.

„Plne podporujeme nášho kolegu Michala Kovačiča v jeho stanovisku, ktoré odprezentoval vo vysielaní poslednej relácie Na telo a v celom rozsahu za ním stojíme. Považujeme za neakceptovateľné, aby moderátor najúspešnejšej politickej relácie v krajine musel okrem tlakov politikov čeliť aj tlakom vlastného vedenia," píše sa v stanovisku zamestnancov a spolupracovníkov TV Markíza k relácii Na telo s Michalom Kovačičom zo dňa 26. mája 2024. Redaktorka Gabriela Kajtárová zverejnila vyjadrenie na svojom Instagrame.

Zamestnanci TV Markíza majú požiadavky. Žiadajú generálneho riaditeľa Petra Gažíka a riaditeľa Centra spravodajstva a publicistiky Michala Kratochvíla, aby sa do troch dní písomne zaviazali, že relácia Na telo bude pokračovať v slobodnej dramaturgii a s rovnakým moderátorom aj po letnej prestávke. „V opačnom prípade využijeme všetky právne kroky kolektívneho odporu, ktoré nám umožňuje zákon," avizujú.

„Platí to, čo sme manažmentu komunikovali už v minulosti – naše kroky nie sú pokusom o boj s vedením, iba snahou o zachovanie slobody spravodajstva Markízy. V minulosti práve ono zohralo kľúčovú úlohu vo vývoji slovenskej demokracie a sledujúc dianie v ostatných médiách sa ukazuje, že naša nezávislosť bude potrebná viac, ako kedykoľvek predtým," píše sa v stanovisku.

Na telo Čítajte viac Nekompromisný verdikt Markízy: Kovačič zneužil živé vysielanie, Na telo okamžite končí

Prebieha tu orbanizácia?

Moderátor Michal Kovačič spoločne s ďalšími kolegami ešte v marci 2024 založil v televízii odbory.

Medzi štatutármi, spoločne s moderátorom Na telo, boli ďalšie výrazné spravodajské tváre ako moderátor Televíznych novín Viktor Vincze či redaktori televízneho spravodajstva Adel Ghannam, Gabriela Kajtárová, Martina Töroková, Viktor Serebryakov, Lukáš Zuzelka a Juraj Pruša.

Kovačič vo svojom vyjadrení na konci relácie Na telo uviedol aj to, na Slovensku v súčasnosti prebieha boj o orbanizáciu našich televízií. Spomenul aj aktuálnu situáciu v RTVS a podotkol, že boj prebieha aj v ostatných televíziách.

„Slovensko teraz prežíva boj o orbanizáciu našich televízií, na verejnosti sa diskutuje o budúcnosti RTVS. Tento boj sa však v skutočnosti odohráva všade. Deje sa potichu a plíživo. Aj keď to dnes tak nevyzerá, ak to nezastavíme, bude to mať zničujúce následky pre slovenskú demokraciu,“ uviedol.

Markíza sa bráni a tvrdí, že ich spravodajstvo je objektívne. „Odmietame akékoľvek obvinenia z cenzúry ako nekorektné a neodôvodnené. TV Markíza vždy prináša objektívne a nezávislé spravodajstvo,“ uviedla pre Mediaklik v stanovisku.

Všetko o kauze Kovačič čítajte TU.

© Autorské práva vyhradené

chyba
Viac na túto tému: #TV Markíza #Michal Kovačič #Na telo