Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Markíza bleskovo reaguje na Kovačiča. Obvinenia z cenzúry odmieta ako nekorektné a neodôvodnené

TV Markíza reaguje na vyjadrenia moderátora Michala Kovačiča v relácii Na telo.

26.05.2024 19:16
Na telo, Michal Kovačič Foto:
Moderátor Na telo Michal Kovačič.
debata (165)

Moderátor Michal Kovačič na konci dnešného vydania (26.5.) politickej diskusie Na telo uviedol, že relácia čelí tlakom nielen od politikov, ale aj od vedenia televízie. „Boj o podobu spravodajstva prebieha už celé mesiace. Čelíme tlakom nielen od politikov, ale aj od vlastného vedenia,“ povedal s tým, že redakcia TV Markíza sa zomkla a neustále voči tlakom bojuje.

Televízia Markíza obratom reaguje na tvrdú kritiku od svojho moderátora. „Odmietame akékoľvek obvinenia z cenzúry ako nekorektné a neodôvodnené. TV Markíza vždy prináša objektívne a nezávislé spravodajstvo,“ uviedla pre Mediaklik v stanovisku.

„Redakcia spravodajstva TV Markíza pracuje v štandardnom režime s fungujúcim editorským procesom a v súlade s profesionálnymi a etickými normami,“ dodala.

Zareagovala aj na predčasné stiahnutie Na telo z vysielania kvôli problémom s bojkotom vládnych politikov, ktorí odmietali účasť v politickej diskusii. „Reláciu Na telo sme paradoxne niekoľko týždňov podporovali tým, že sme ju vysielali za uplatnenia inštitútu prázdneho kresla v bezprecedentnom rozsahu, a to napriek bojkotu a dramaturgickým nárokom,“ konštatuje televízia.

Na telo, Michal Kovačič Čítajte viac Pirátske vysielanie v Markíze: Kovačič adresoval tvrdý odkaz politikom aj vlastnej televízii v priamom prenose Na telo

Kovačič vo svojom stanovisku v závere Na telo pripomenul, že napriek bojkotu politikov z vládnej koalície si relácia udržala vysoký záujem divákov. „Za šesť rokov vysielania sa stala najcitovanejšou a najsledovanejšou diskusiou na Slovensku a nič na tom nezmení ani pár týždňový bojkot koaličnými politikmi. Naopak víťazí v diváckom záujme aj bez nich, preto by bolo logické, aby naše vedenie reláciu podporilo, ale ono sa naopak rozhodlo škrtať jeho epizódy,“ podotkol s tým, že paradoxne rozhodnutie padlo vtedy, keď Na telo získalo Novinársku cenu za rok 2023 za sériu diskusií v Na telo.

Moderátor svoje vyjadrenie zverejnil aj na sociálnej sieti:

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Michal Kovačič (@michal__kovacic)

Televízia Markíza mala politickú diskusiu vysielať až do konca júna, pred pár dňami oznámila zmeny, na základe ktorých ju plánuje skončiť už budúcu nedeľu. Či sa politická diskusia na obrazovky vráti po letnej prestávke a ak áno, v akom formáte, momentálne nie je jasné. „Počas nasledujúcich týždňov bude TV Markíza v rámci príprav jesennej štruktúry zvažovať najvhodnejší formát nedeľnej politickej diskusie, s ktorým by sme sa chceli po letnej pauze na obrazovky vrátiť,“ uviedla pred pár dňami televízia.

Kovačič vo svojom vyjadrení na konci relácie Na telo uviedol aj to, na Slovensku v súčasnosti prebieha boj o orbanizáciu našich televízií. Spomenul aj aktuálnu situáciu v RTVS a podotkol, že boj prebieha aj v ostatných televíziách.

„Slovensko teraz prežíva boj o orbanizáciu našich televízií, na verejnosti sa diskutuje o budúcnosti RTVS. Tento boj sa však v skutočnosti odohráva všade. Deje sa potichu a plíživo. Aj keď to dnes tak nevyzerá, ak to nezastavíme, bude to mať zničujúce následky pre slovenskú demokraciu,“ uviedol.

TV Markíza, logo Čítajte aj Poznáme detaily novej televízie Markízy. Jej spustenie je na spadnutie

Politickú diskusnú reláciu Na telo vysiela TV Markíza už od roku 1999 vždy v nedeľu popoludní v priamom prenose. Jej tvárou bola Zlatica Švajdová Puškárová. V roku 2013 kvôli postupne klesajúcej sledovanosti jej pravidelné vysielanie ukončila. Na obrazovky sa Na telo vrátilo po piatich rokoch, 16. septembra 2018, odkedy je moderátorom relácie Michal Kovačič.

© Autorské práva vyhradené

165 debata chyba
Viac na túto tému: #TV Markíza #Michal Kovačič #politické relácie #Na telo