Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Pirátske vysielanie v Markíze: Kovačič adresoval tvrdý odkaz politikom aj vlastnej televízii v priamom prenose Na telo

Moderátor Michal Kovačič na konci politickej diskusie Na telo predniesol svoje stanovisko.

26.05.2024 15:00
Na telo, Michal Kovačič Foto:
Moderátor Na telo Michal Kovačič.
debata (423)

Moderátor Michal Kovačič na konci dnešného vydania politickej diskusie Na telo uviedol, že relácia čelí tlakom nielen od politikov, ale aj od vedenia televízie. „Boj o podobu spravodajstva prebieha už celé mesiace. Čelíme tlakom nielen od politikov, ale aj od vlastného vedenia,“ uviedol s tým, že redakcia TV Markíza sa zomkla a neustále voči tlakom bojuje.

Ako ďalej upozornil, na Slovensku v súčasnosti prebieha boj o orbanizáciu našich televízií. Spomenul aj aktuálnu situáciu v RTVS a podotkol, že boj prebieha aj v ostatných televíziách.

Na telo, Michal Kovačič Čítajte viac Markíza bleskovo reaguje na Kovačiča. Obvinenia z cenzúry odmieta ako nekorektné a neodôvodnené

„Slovensko teraz prežíva boj o orbanizáciu našich televízií, na verejnosti sa diskutuje o budúcnosti RTVS. Tento boj sa však v skutočnosti odohráva všade. Deje sa potichu a plíživo. Aj keď to dnes tak nevyzerá, ak to nezastavíme, bude to mať zničujúce následky pre slovenskú demokraciu,“ uviedol.

Televízia Markíza Na telo predčasne stiahne z vysielania. Hoci mala politickú diskusiu vysielať až do konca júna, pred pár dňami oznámila zmeny, na základe ktorých plánujú skončiť už budúcu nedeľu.

TV Markíza, logo Čítajte aj Poznáme detaily novej televízie Markízy. Jej spustenie je na spadnutie

Kovačič pripomenul, že napriek bojkotu politikov zo strany vládnej koalície si relácia udržala vysoký záujem divákov. „Za šesť rokov vysielania sa stala najcitovanejšou a najsledovanejšou diskusiou na Slovensku a nič na tom nezmení ani pár týždňový bojkot koaličnými politikmi. Naopak víťazí v diváckom záujme aj bez nich, preto by bolo logické, aby naše vedenie reláciu podporilo, ale ono sa naopak rozhodlo škrtať jeho epizódy,“ podotkol s tým, že paradoxne rozhodnutie padlo vtedy, keď Na telo získalo Novinársku cenu za rok 2023 za sériu diskusií v Na telo.

V Na telo diskutovali (zľava) Zuzana Gabrižová,... Foto: TV Markíza
Na telo V Na telo diskutovali (zľava) Zuzana Gabrižová, šéfredaktorka spravodajského portálu EURACTIV Slovensko, Richard Sulík (SaS), Jaroslav Naď (Demokrati), József Berényi (Maďarská aliancia) a moderátor Michal Kovačič.

Spočiatku Na telo bojkotovala len strana Smer-SD, ktorej zástupcovia do Markízy prestali chodiť diskutovať ešte pred vlaňajšími parlamentnými voľbami, po prezidentských voľbách sa k bojkotu pridala celá vládna koalícia.

Či sa politická diskusia na obrazovky vráti po letnej prestávke a ak áno, v akom formáte, momentálne nie je jasné. „Počas nasledujúcich týždňov bude TV Markíza v rámci príprav jesennej štruktúry zvažovať najvhodnejší formát nedeľnej politickej diskusie, s ktorým by sme sa chceli po letnej pauze na obrazovky vrátiť,“ uviedla pred pár dňami televízia.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Michal Kovačič (@michal__kovacic)

S obdobnou situáciou sa prednedávnom musela vysporiadať aj televízia JOJ v prípade jej politickej diskusie Na hrane. Moderátorka Jana Krescanko Dibáková sa po prezidentských voľbách rozhodla po 22 rokoch z televízie odísť a Jojka Na hrane zrušila.

Diskusná relácia V politike zažila výrazne zmeny už koncom októbra minulého roka. Z relácie vtedy odišiel Rastislav Iliev, ktorý ju moderoval dva a pol roka. Na moderátorskom poste sa od apríla 2022 striedal s Richardom Dírerom. Ten oznámil svoj odchod z televízie len pred pár dňami.

Na telo, logo Čítajte viac Otázniky nad budúcnosťou Na telo. Markíza odvysiela posledné dve vydania v tejto sezóne

Politickú diskusnú reláciu Na telo vysiela TV Markíza už od roku 1999 vždy v nedeľu popoludní v priamom prenose. Jej tvárou bola Zlatica Švajdová Puškárová. V roku 2013 kvôli postupne klesajúcej sledovanosti jej pravidelné vysielanie ukončila. Na obrazovky sa Na telo vrátilo po piatich rokoch, 16. septembra 2018, odkedy je moderátorom relácie Michal Kovačič.

© Autorské práva vyhradené

423 debata chyba
Viac na túto tému: #TV Markíza #Michal Kovačič #politické relácie #Na telo