Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Víkendové politické relácie: Prezidentka o Slovensku po atentáte na Fica, nový moderátor V politike aj netradičné Na telo

Hlavnou témou politických diskusií bude situácia po atentáte na premiéra Roberta Fica.

25.05.2024 00:00
Mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady SR,... Foto: ,
Prezidentka SR Zuzana Čaputová spolu s ministrom obrany Robertom Kaliňákom prichádzajú na zasadnutie Bezpečnostnej rady.
debata (3)

Víkendové politické relácie sa budú venovať najmä aktuálnej spoločenskej a politickej situácii po atentáte na premiéra Roberta Fica, bezpečnostným otázkam a krokom pre zmiernenie polarizácie a napätia v spoločnosti. Hostkou bude aj prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

markíza, tv markíza, Čítajte aj Rana pre televíznych divákov: Markíza ohlásila odchod moderátorskej dvojice, koniec po 20 rokoch

Do Sobotných dialógov prijali pozvanie minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) a predseda KDH Milan Majerský. Témou relácie bude aktuálna situácia po atentáte na premiéra Roberta Fica. Sobotné dialógy bude RTVS vysielať netradične zo štúdia v Banskej Bystrici, v sobotu 25. mája od 12:10 hod. v Rádiu Slovensko a spravodajskej televízii :24. Moderuje Matej Baránek.

Nedeľná diskusia V politike, ktorú vysiela spravodajský televízia ta3 v nedeľu od 11:00 hod., bude mať nového moderátora. Po odchode Richarda Dírera bude s politikmi diskutovať Braňo Král. S ministerskou hospodárstva Denisou Sakovou a poslancom Mariánom Viskupičom (SaS) bude hovoriť aj o tom, ako pokračuje vyšetrovanie atentátu na Roberta Fica a ako bude zabezpečená inaugurácia zvoleného prezidenta Petra Pellegriniho.

ta3, V politike, Richard Dírer Čítajte viac Nečakaný koniec na obrazovke. Moderátor politickej relácie po dvoch rokoch končí

Diskusná relácia O 5 minút 12 bude rozdelená na dve časti. Hosťami prvej časti budú poslanci parlamentu Ján Richter (Smer-SD) a Ivan Štefunko (PS). Hostkou druhej časti bude prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá zhodnotí svoje funkčné obdobie a tiež politický a spoločenský vývoj na Slovensku po atentáte na premiéra. Reláciu vysiela v nedeľu 26. mája od 11:55 hod. Jednotka a :24, moderuje Marta Jančkárová.

Hosťami Na telo budú kandidáti do Európskeho parlamentu. Televízia Markíza pozvala lídrov kandidátok všetkých politických strán, ktoré majú najväčšiu šancu uspieť v nadchádzajúcich eurovoľbách. S moderátorom Michalom Kovačičom budú v nedeľu od 13:00 hod. v TV Markíza diskutovať Richard Sulík (SaS), Jaroslav Naď (Demokrati) a József Berényi (Maďarská aliancia). Hostkou bude aj Zuzana Gabrižová, šéfredaktorka spravodajského portálu EURACTIV Slovensko, ktorý pokrýva dianie v Európskej únii a európske dianie na Slovensku.

Ďalší kandidáti prídu diskutovať nasledujúci týždeň, v nedeľu 2. júna. Tieto dve vydania Na telo budú poslednými pred voľbami do Európskeho parlamentu, ktoré sa uskutočnia v sobotu 8. júna 2024, a zároveň poslednými v tejto sezóne pred letnou prestávkou.

Na telo, logo Čítajte viac Otázniky nad budúcnosťou Na telo. Markíza odvysiela posledné dve vydania v tejto sezóne

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Sobotné dialógy #O 5 minút 12 #V politike #politické relácie #Na telo