Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Rana pre televíznych divákov: Markíza ohlásila odchod moderátorskej dvojice, koniec po 20 rokoch

Televízia Markíza prechádza zmenami.

24.05.2024 06:41
debata (18)
Roman Juraško a Lenka Šóošová končia v Teleráne. Foto: TV Markíza
lenka šóošová, roman juraško, teleráno. Roman Juraško a Lenka Šóošová končia v Teleráne.

V ostatných mesiacoch a týždňoch sa potvrdzujú správy o viacerých koncoch obľúbených tvárí. Všetko odštartoval odchod Henricha Krejču ako šéfa spravodajstva. Do Televíznych novín sa vrátila Miriam Kalisová, ktorá je náhradou za Máriu Chrenekovú Pietrová, tá sa stiahla kvôli materskej dovolenke. Dlhodobo chýba Zlatica Švajdová Puškárová kvôli zdravotným problémom a Patrik Švajda sa na obrazovke objavuje menej, dvojicu tvorí s Danicou Nejedlou.

Teraz prichádza ďalšia smutná správa a týka sa to obľúbeného Telerána. Končí dvojica Roman Juraško a Lenka Šóošová, ktorá takmer dve dekády sprevádzala divákov ranným vstávaním. Najdlhšie vysielajúcu stabilnú moderátorskú dvojicu na slovenských obrazovkách však čaká v utorok 28. mája 2024 ich posledné spoločné Teleráno.

Na telo, logo Čítajte aj Otázniky nad budúcnosťou Na telo. Markíza odvysiela posledné dve vydania v tejto sezóne

„Teleráno je moja srdcová záležitosť, splnený sen, časť mojej identity a tiež kus života. Životnú energiu však nemáme bezodnú a čas prináša do života nové priority. Cítim, že s Teleránom sme si už všetko odovzdali a náš spoločný čas sa naplnil. Odchádzam na vlastnú žiadosť. Toto rozhodnutie sa nerodilo ani ľahko, ani krátko. Dozrel čas, aby som sa v živote posunula ďalej,“ vysvetlila Lenka Šóošová.

A aké sú Lenkine plány do budúcnosti? „Potrebujem si v prvom rade oddýchnuť a mojou top prioritou bude v najbližšom období rodina. Postupne by som sa rada viac zamerala na autorské projekty. V akej podobe? To vám prezradím, keď si poriadne oddýchnem a načerpám sily do novej životnej etapy. S Markízou a jej divákmi sa lúčim s obrovskou pokorou a vďakou. Navždy ostávate v mojom srdci a nič vás nenahradí,“ dodala.

Stabilne najsledovanejšou rannou šou Teleráno tak budú naďalej sprevádzať dve moderátorské dvojice – Kvetka Horváthová s Tomášom Juríčekom a Lucia Hlaváčková s Matúšom Krnčokom. Lenkin dlhoročný moderátorský súputník Roman Juraško od pondelka 3. júna 2024 posilní moderátorskú zostavu obľúbeného podvečerného magazínu Reflex.

„Končí sa pre mňa jedna obrovská životná etapa a ja sa chcem v prvom rade poďakovať Lenke za všetky tie roky, ktoré neboli len o práci, ale aj o priateľstve na celý život. Naše spoločné ranné vstávania síce končia, avšak priateľstvo pokračuje a to je to najdôležitejšie. Teleráno navždy zostane mojou srdcovou záležitosťou. Je to skvelá relácia. Veľa som sa v ňom naučil, no predovšetkým mi vďaka nemu vstúpili do života úžasní kolegovia a kamaráti, hostia a samozrejme naši diváci. Je však načase ísť ďalej a ja sa veľmi teším, že môžem ako moderátor doplniť skvelý tím magazínu Reflex,“ zhodnotil Roman Juraško.

© Autorské práva vyhradené

18 debata chyba
Viac na túto tému: #Lenka Šóošová #Roman Juraško #personálne zmeny #TV Markíza #Teleráno