Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Jojka pokorila ďalšiu magickú hranicu. S hokejom dosahuje rekordné čísla v televízii aj na sociálnych sieťach

Sledovanosť šampionátu zažíva výrazný nárast.

23.05.2024 00:00
Slovensko hokej Foto:
Hokejisti Slovenska po zápase s Lotyšskom na MS 2024. Postúpia do štvrťfinále.
debata (1)

Televízia JOJ počas prvých desiatich dní MS v hokeji dosiahla vysoko nadpriemerné čísla na televíznych obrazovkách. Sledovanosť šampionátu zažíva výrazný nárast a zápasy slovenskej reprezentácie už od druhého zápasu prekonávajú hranicu miliónovej sledovanosti, čo sa v posledných rokoch nestalo.

Lets Dance turné Čítajte aj Slováci budú nadšení: Akú hviezdu uvidia na tanečnom parkete počas Let's Dance turné?

Rekordné počty divákov

Počas uplynulého víkendu pokorila Jojka ďalšiu magickú hranicu. Víkendový dvojzápas pripútal k obrazovkám dosiaľ najviac divákov v roku. Sobotný večerný zápas Slovenska proti Francúzsku, ktorý skončil našou výhrou 4:2, sledovalo v prvej tretine takmer jeden milión divákov (998-tisíc), druhá a tretia tretina však už pokorili úroveň 1,2 milióna divákov (1,224 mil. a 1,204 milióna).

Nedeľný poobedňajší duel Slovenska s Lotyšskom naši reprezentanti prehrali po samostatných nájazdoch 2:3sn. Všetky tri tretiny mali viac ako milión divákov. Prvú tretinu sledovalo 1,168 milióna divákov, druhá tretina si pripísala 1,290 milióna divákov, čo je absolútny tohtoročný rekord. Tretiu tretinu sledovalo 1,269 milióna divákov. Doposiaľ najvyšší zásah (počet divákov, ktorý sledovalo zápas aspoň 3 minúty) mal nedeľný duel s Lotyšskom, ktorý si aj so sprievodnými štúdiami nenechalo ujsť až 1,918 milióna divákov (AvRch v CS 12+).

Z posledného duelu základnej skupiny, ktorý odohrali slovenskí hokejisti v stredu večer so Švédskom, bola najsledovanejšia druhá tretina s 1,038 milióna divákmi. Prvá mala 993-tisíc a tretia 677-tisíc divákov.

max logo Čítajte aj Streamovací gigant štartuje na Slovensku: Ako sledovať. Koľko si diváci zaplatia. Čo všetko uvidia

Rekordné trhové podiely

Slovenská reprezentácia odohrala v základnej skupine MS sedem duelov. Samotná TV JOJ, ktorá vysielala všetky zápasy slovenskej reprezentácie, zaznamenala od začiatku svojho vysielania najvyšší trhový podiel v prime-time v sobotu 18. mája, a to až 53,5 % v rámci mladšej cieľovej skupiny 13–55.

Najvyššiu sledovanosť (rating) v hlavnom vysielacom čase v tejto cieľovej skupine dosiahla v nedeľu so 17,7 %. Ide o rekordy nielen pre TV JOJ a jej históriu, ale sú to najvyššie čísla sledovanosti v rámci všetkých slovenských staníc za posledné tri roky.

„Naša ponuka láme rekordy nielen v televíznej sledovanosti, ale aj v internetovej, kde v podstate každý ďalší zápas slovenskej reprezentácie prekonáva rekord slovenského internetu. Meraný zásah publika na JOJke atakuje hranicu 2 miliónov divákov a k tomu treba prirátať státisíce fanúšikov v pohostinstvách, na verejných projekciách a divákov, ktorí hokej sledujú na ďalších miestach mimo svojho domova. Všetky tieto ocenenia nás nielen nesmierne tešia, ale aj zaväzujú do ďalších rokov,“ povedal Marcel Grega, generálny riaditeľ JOJ Group.

Ošiaľ na sociálnych sieťach

Rekordné čísla dosahuje JOJka aj na sociálnych sieťach. „Na Facebooku máme zásah až na 3,8 milióna divákov a počet pozretí videí astronomicky vzrástol na 4,2 milióny zhliadnutí. Najsledovanejšie videá na Facebooku majú zásah viac ako cez milión divákov, aktuálne najsledovanejšie video atakuje 2 milióny zhliadnutí,“ uvádza marketingová manažérka skupiny JOJ Miroslava Klempová a dodáva, že na Facebooku už prekročili hranicu 600-tisíc fanúšikov a na Instagrame majú najsledovanejšie videá milión zhliadnutí.

Lets Dance turné Čítajte aj Slováci budú nadšení: Akú hviezdu uvidia na tanečnom parkete počas Let's Dance turné?

Stanice skupiny JOJ prinášajú prvýkrát v histórii televízneho vysielania hokejových MS všetkých 64 zápasov v priamom prenose. Obrovské množstvo zápasov je rozdelené medzi tri televízne stanice: na TV JOJ mohli diváci sledovať všetky zápasy slovenského národného tímu, na stanici JOJ Plus vybrané zápasy pražskej skupiny a na JOJ Šport všetky zápasy z Ostravy a vybrané z Prahy.

Štvrťfinálový súboj Slovenska proti Kanade odvysiela TV JOJ, odohrá sa vo štvrtok 23. mája od 16:20 hod. Semifinále, zápas o bronz a finále hokejového šampionátu odvysiela TV JOJ aj JOJ Šport. Semifinálové súboje sa odohrajú v sobotu o 14:20 a 18:20 hod., o medailách sa bude rozhodovať v nedeľu. Zápas o bronz sa začne o 15:20 hod. a finále o 20:20 hod.

Všetky živé prenosy a tiež záznamy všetkých zápasov sú dostupné aj v streamovacej platforme JOJ play, vo verzii FREE po zaregistrovaní.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #TV JOJ #sledovanosť TV #MS v hokeji 2024