Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Veľký deň pre Slovensko: Nová televízia spúšťa vysielanie, takto bude vyzerať program

O pár hodín odštartuje vysielanie novej televízie Prima Cool SK, ktorá nahradí jej českú verziu.

27.05.2024 00:00
prima, prima tv, Foto:
Slovensko sa čoskoro dočká slovenských mutácií staníc Primy.
debata (17)

Už v pondelok, 27. mája, v popoludňajších hodinách spustí vysielanie slovenská mutácia obľúbenej stanice Prima Cool. Novinka pre divákov s názvom Prima Cool SK má ambíciu sa postupne, čo najviac priblížiť českej sestre. Zástupcovia skupiny Prima potvrdili túto snahu, primárnou snahou je vyriešenie vysielacích práv pre územie Slovenska a následne sa môže upraviť programová štruktúra. Zmenou by mala prejsť aj stanica Prima PLUS, ktorá by sa premenovala na Prima SK.

Ambície českej Primy sú veľkolepé. Premenovanie Prima Plus a odštartovanie slovenského „coolu“ to nekončí. Už na jeseň avizuje štart Prima Love SK. Chce si tak poistiť pozornosť mužského, ale aj ženského publika. Kým Cool cieli na mladšieho mužského diváka, Love má ambíciu zaujať ženského diváka naprieč vekovým spektrom.

V priebehu budúceho roka by slovenskú verziu mohla dostať aj Prima Krimi SK a hovorí sa aj o filmovej Prima Max SK. Zámery skupiny Prima sú jasnou odozvou na tlak slovenských televíznych skupín, podľa ktorých nelegálnym šírením českých staníc u nás dochádza k poškodzovaniu ich podnikania a prichádzajú o reklamné príjmy. Televízie si zavedením špecializovaných kanálov chránia svoje autorské práva.

Ako bude vyzerať program?

Prima Cool SK spustí vysielaní počas pondelkového popoludnia o 14:20. Programovú štruktúru pri štarte vyplnia programy: Policajti v akcii, magazín Autosalón, Top Gear. Večerný program otvára skeč-šou Partička. Od 21:30 sa budú striedať každý deň relácie: Mikýřova hysteorie českých dejín, Bodyguardi, Autosalón, Fotr na tripu, Hausbót Petra Horkého, K.O.mici, RE-play.

Veľké prekvapenie tesne pred spustením

Stanica Prima COOL SK sa priblíži kanálu Prima COOL v Českej republike aj vysielaním obľúbeného seriálu Simpsonovci. Seriál, ku ktorému patrí aj nezameniteľný dabing, aktuálne napríklad s Jiřím Lábusom, Martinom Dejdarom, Vlastimilom Zavřelom či Ivanou Korolovou, ktorý vzniká priamo v dabingových štúdiách skupiny Prima, bude súčasťou vysielania nového kanálu pre slovenský televízny trh hneď od pondelka 27. mája.

Legendárny americký animovaný sitkom sa na televízne obrazovky dostal prvýkrát koncom roka 1989. Jeho tvorca Matt Groening, ktorý základný koncept vymyslel v priebehu pätnástich minút, sa inšpiroval svojou vlastnou rodinou. Verejným tajomstvom je, že jeho samého pravdepodobne stelesňuje postava nezbedného Barta. Seriál po celé desaťročia reflektuje spoločenské dianie v USA i na celom svete. To všetko na pozadí humoru, ale často aj poučných situácií, ktoré môžu nastať v každej rodine.

© Autorské práva vyhradené

17 debata chyba
Viac na túto tému: #Prima Cool SK