Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Bude alebo nebude pokračovanie markizáckej šou? Hlavná hviezda to povedala jasne

Dostane Na nože 4. sériu?

22.05.2024 00:00
martin novák, na nože, Foto:
Na nože sa vráti so 4. sériou, Martin Novák avizuje zaslúžený oddych.
debata

Pred dvoma týždňami sa ukončila televízna púť tretej série Na nože a šéfkuchár Martin Novák sa rozlúčil s divákmi. Tvorcom sa podarilo nakrútiť až dvanásť premiérových epizód, išlo o najdlhšiu sezónu. Markíza môže byť s výkonom kuchárskej reality šou nanajvýš spokojná, sledovanosť naďalej rástla a trhla všetky doterajšie rekordy.

Premiérovú časť o prevádzke Penzion & Řízkárna Veranda vo Frýdku-Místku, vôbec prvej reštaurácii, ktorej Martin Novák vyrazil na pomoc až do susednej Českej republiky, si vychutnalo rovných 500-tisíc divákov starších ako 12 rokov, čo je doposiaľ absolútne najvyšší počet. V čase vysielania malo Na nože dosah až na rekordných 674-tisíc divákov (AvRch v CS 12+). V cieľovej skupine 13 – 55 si deviata premiérová epizóda aktuálnej tretej série Na nože pripísala historicky rekordný rating 10,1% a rovnako aj najlepší trhový podiel 35,4% od vlaňajšieho štartu formátu 8. februára 2023.

V cieľovej skupine 13–55 sa stala v apríli dokonca druhým najsledovanejším programom na trhu a absolútne najúspešnejšou televíznou šou. Uvedené boli štyri premiérové epizódy, najúspešnejšia časť si v cieľovej skupine 13–55 pripísala vysoký rating 10,9 % a rovnako aj nadštandardný trhový podiel 36,0 %. V rámci zábavných relácií, seriálov a filmov si ako jedná pripísala sledovanosť vyššiu ako 10 %. V univerzálnej cieľovej skupine 12+ si ju pozrelo celkovo až 530-tisíc divákov.

Otázka znie jasne. Bude Na nože pokračovať 4. sériou? Prekvapením by bolo, keby sa televízia rozhodne ukončiť výrobu. Martin Novák naznačil budúcnosť šou na konci tretej série. Avizoval zaslúžený oddych a následne sa vráti do terénu a začne pomáhať ďalším reštauráciám. Novák túto sezónu účinkoval aj v deviatej sérii Let's Dance a popritom finišoval s Na nože. Pauza vo výrobe je preto logická. Navyše šou môže dostať dlhšiu pauzu vo vysielaní.

Na jeseň v stredajšom prime-time zrejme dostane priestor dlho očakávaná štvrtá séria Extrémnych premien, práve tá by sa mala stať ťahúňom jesene v rámci dokumentárnych reality šou. Na nože tak môže dostať dlhšiu pauzu a prípadne sa vrátiť až začiatkom budúceho roka, čo nemusí potešiť divákov.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #TV Markíza #Na nože