Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Vznikne na Slovensku ďalšia televízia? Markíza konečne oficiálne prehovorila, čo plánuje

Spustí Markíza novú televíziu tento rok? Máme prvé oficiálne informácie.

20.05.2024 00:00
markíza, Foto:
Televízia Markíza pripravuje spustenie novej televízie. Dátum štartu je neznámy.
debata (1)

Pôvodné plány skupiny Markíza hovorili o tom, že spustia piatu televíznu stanicu v lete 2023, rok po spustení Markíza Krimi. Napokon sa všetko zmenilo a štart sa odsunul o rok. Leto sa blíži a správy o potenciálnom štarte novej stanice sa neobjavovali. „Pripravujeme spustenie novej lineárnej televíznej stanice, bližšie podrobnosti zverejníme už čoskoro,“ povedal pre Mediaklik Lukáš Kočišek, PR manažér televízie Markíza.

Všetko nasvedčuje tomu, že piata televízia napokon uzrie svetlo sveta, nie je však jasné, čo bude vysielať. Známe bolo len to, že nepôjde o spravodajskú televíziu.

Napriek odloženiu spustenia pokračuje televízia v prípravách a na Úrade priemyselného vlastníctva SR si zaregistrovala ochranné známky na tri názvy, z ktorých sa dá usudzovať, akým smerom sa uberajú jej plány pri novej televízii.

Prvým registrovaným názvom je Markíza Film. Stanicu zameranú na filmovú ponuku prevádzkuje aj skupina JOJ pod názvom JOJ Cinema, ktorá vysiela od roku 2015 filmy v českom jazyku bez prerušovania reklamou. Česká skupina Nova, ktorá má rovnakého majiteľa ako skupina Markíza, má v ponuke už od roku 2007 filmový kanál Nova Cinema.

Druhým názvom je Markíza Klasik, ktorý evokuje zameranie na reprízy staršej aj novšej pôvodnej tvorby televízie. Obdobnú stanicu má v ponuke Nova pod názvom Nova Gold, kde uvádza archív svojej pôvodnej tvorby a zahraničné krimi seriály. Stanicu s archívnou tvorbou ponúkala divákom aj RTVS na programovom okruhu Trojka, ktorú po troch rokoch zrušila.

Tretiu ochrannú známku si televízia zaregistrovala na názov Markíza Fun. Česká Nova má v portfóliu stanicu s názvom Nova Fun, ktorá je zameraná na zábavu pre mladšiu vekovú skupinu. Uvádza na nej seriály ako Priatelia, Zlaté sedemdesiate, Teóriu veľkého tresku, Dva a pol chlapa a podobne, ktoré skupina Markíza v súčasnosti uvádza na svojej stanici Dajto.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #TV Markíza