Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Otrasy v spravodajstve RTVS len rok po škandále so Smerom: Vedenie ohlásilo zásadné zmeny a návrat...

Sekciu spravodajstva a publicistiky RTVS opäť čakajú zmeny.

07.12.2023 12:00
Ľuboš Machaj Foto:
Generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.
debata (16)

V Sekcii spravodajstva a publicistiky RTVS dochádza po roku opäť k zmene vo vedení. Súčasná riaditeľka Anna Sámelová odchádza na dlhodobý študijný pobyt do zahraničia. RTVS požiadala o neplatené voľno v súvislosti s jej odchodom na osemmesačný študijný pobyt v USA.

„S Annou Sámelovou som spolupracoval niekoľko rokov a považujem ju za jednu z najvýraznejších osobností našej žurnalistiky. Teší ma, že svoje skúsenosti bude môcť ďalej rozvíjať aj vďaka študijnému pobytu v zahraničí. Chcel by som sa jej poďakovať, že bola prínosom pre Sekciu spravodajstva a publicistiky,“ vyjadril sa generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

Perinbaba, Čítajte aj Vianoce na Markíze: Rozlúčka s Perinbabou, nová podoba Štedrého večera a to nie je všetko!

Riadením Sekcie spravodajstva a publicistiky bude od 2. januára 2024 poverená Mária Hlucháňová, ktorá prišla do RTVS z Pravdy v auguste 2022 ako členka nového manažmentu generálneho riaditeľa Ľuboša Machaja.

Na čele spravodajstva bola od augusta do novembra minulého roka, keď ju Machaj spolu s celým vedením spravodajskej stanice :24 odvolal po odvysielaní hodinového prejavu Roberta Fica na sneme Smeru-SD v deň výročia Novembra 1989.

Vedením spravodajstva bol dočasne poverený Miroslav Frindt, ktorého od 2. januára 2023 nahradila Sámelová. Hlucháňová po odvolaní pôsobila ako projektová manažérka spravodajskej programovej služby RTVS :24.

Dunaj, k vašim službám Čítajte aj Top programy novembra: To, čo dokázal Dunaj, k vašim službám, sa nepodarilo žiadnej relácii

Spolu s Hlucháňovou od 2. januára 2024 nastupuje na post Vedúcej odboru televízneho spravodajstva Viera Krúpová, ktorá sa po niekoľkých rokoch pôsobenia v komerčnej sfére vracia do RTVS. Na pozícii nahradí Miroslava Frindta, ktorý bol doposiaľ poverený vedením tohto odboru.

„Obidve dámy považujem za veľké profesionálky a verím, že budú pokračovať v nastúpenom trende a v ďalšom rozvoji televízneho a rozhlasového spravodajstva RTVS. Želám im veľa síl a odhodlania,“ uviedol generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj.

© Autorské práva vyhradené

16 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS