Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Ďalší operátor ukončil spor s Markízou. Jej televízne stanice budú divákom dostupné aj naďalej

Televízia Markíza a ANTIK Telecom vydali spoločné vyhlásenie.

28.11.2023 18:00
TV Markíza, logo Foto:
Skupina Markíza v súčasnosti prevádzkuje televízie Markíza, Doma, Dajto a Krimi, špeciálne pre český trh je určená stanica Markíza International.
debata (2)

Spoločnosť Markíza – Slovakia začiatkom mesiaca oznámila, že spoločnostiam Antik Telecom a DSI Data doručila oznámenia o odstúpení od zmlúv o distribúcii jej programových služieb k 30. novembru 2023, ak nedôjde k dohode.

Iliev Čítajte rozhovor Iliev z ta3 prvýkrát o svojej novej relácii: Energiu už nechcem míňať na politikov

Obidvaja operátori deklarovali snahu vyriešiť spor a dospieť k vzájomnej dohode v prípade pravidiel týkajúcich sa televíznych staníc Markízy v ich ponukách pre zákazníkov. Pred pár dňami dospeli k dohode DSI Data a Markíza, a dnes vydali spoločné vyhlásenie o pokračovaní spolupráce aj ANTIK a Markíza.

Generálni riaditelia spoločností Markíza Peter Gažík a ANTIK Igor Kolla ubezpečujú svojich divákov a klientov, že po tom, čo boli vykonané právne kroky, budú klientom ANTIKU všetky programové služby Markízy aj naďalej poskytované bez prerušenia aj po 30. novembri 2023. V spoločnom vyhlásení deklarujú záujem o pokračovanie spolupráce.

poslanec kalinak Čítajte aj Ostrá debata medzi Erikom Kaliňákom a českým moderátorom: Video z rozhovoru sa stalo virálom

„Markíza – Slovakia má záujem o dlhodobú spoluprácu pri šírení svojho portfólia produktov televíznej zábavy pre všetkých slovenských divákov. Základným predpokladom je plnenie štandardných zmluvných podmienok platných pre všetkých operátorov,“ uvádza Markíza.

„Záujmom Antik Telecom je pokračovať v dobrej spolupráci s Markízou, pričom vidí veľký priestor do budúcnosti aj pri spoločnom prinášaní nových typov služieb s využitím technologického potenciálu spoločnosti a skúseností z globálneho trhu, k prospechu všetkých divákov. Zmluvné strany deklarujú, že majú záujem na pokračovaní zmluvnej spolupráce za dodržiavania zmluvných podmienok,“ uvádza Antik.

karol farkašovký Čítajte aj Ďalší bývalý moderátor Markízy je na srandu: Vyrobil vianočný hoax o chlebe s masťou a cibuľou

Podobnému problému čelil koncom júna aj operátor UPC. Ak by nedošlo k dohode, tak od 1. júla by si diváci nenašli v ponuke programy z portfólia skupiny Markíza. Okrem hlavnej televízie Markíza by prišli aj o menšie stanice Doma a Dajto. Zaujímavosťou je fakt, že po viac ako roku UPC neponúkala svojim zákazníkom Markízu Krimi. Obe strany dospeli k dohode doslova len pár hodín pred vypršaním ultimáta. Stanice Markíza, Dajto a Doma tak aj naďalej zostali v ponuke operátora UPC a pribudla k nim aj Markíza Krimi.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #TV Markíza #vypnutie Markízy