Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Nečakaná zmena v RTVS: Známy stand-up komik sa stal novým moderátorom súťažnej relácie

Zmena na moderátorskom poste nastáva len po troch mesiacoch.

30.11.2023 06:00
debata (3)
Súťažná relácia Lov slov Foto: RTVS
Lov slov Súťažná relácia Lov slov

Dvojka RTVS uviedla na začiatku septembra nový súťažný kvíz Lov slov, v ktorej vždy traja súťažiaci riešia skrývačky, osemsmerovky, slovné hádanky a krížovky. O víťazovi rozhodujú vedomosti, slovná zásoba, ale aj dôvtip a postreh. V aktuálne prebiehajúcej jesennej sezóne pripravila do vysielania 14 epizód.

Iliev Čítajte rozhovor Iliev z ta3 prvýkrát o svojej novej relácii: Energiu už nechcem míňať na politikov

Tvárou novej relácie, ktorú uvádza Dvojka každý pondelok v hlavnom vysielacom čase, sa stal Michal Ďuriš, herec známy z filmov či z televíznych seriálov, divadelných inscenácií a dabingových štúdií. Pred 17 rokmi tiež moderoval vedomostný kvíz Duel a neskôr podobnú reláciu moderoval sedem rokov na Markíze s názvom Pokušenie.

Moderátor Michal Ďuriš už nebude moderovať Lov... Foto: RTVS
Lov slov, Michal Ďuriš Moderátor Michal Ďuriš už nebude moderovať Lov slov.

Ďuriš sa v úlohe kvízmajstra Lovu slov predstavil v 11 epizódach, pri posledných troch, ktoré zostávajú do konca aktuálnej sezóny, nastáva na moderátorskom poste zmena. Od 27. novembra je novým moderátorom známy stand-up komik Michael Szatmary.

„Michal Ďuriš je pracovne veľmi vyťažený, keďže s RTVS spolupracuje na viacerých projektoch. Z dôvodu náročnosti zladenia termínov sme sa rozhodli pre zmenu na poste moderátora relácie Lov slov,“ uviedla pre Mediaklik dôvody zmeny Zuzana Vicelová, manažérka komunikácie RTVS.

joj, tv joj, jojka, televízia joj, logo, Čítajte aj Jojka divákom prinesie prekvapenie: Po vzore Markízy odvysiela stand-up špeciál dvoch komikov

„Od pondelka 27. novembra je novým moderátorom Lovu slov Michael Szatmáry, ktorý ako bývalý televízny spravodajca a v súčasnosti stand-up komik a muzikant patrí medzi obľúbených mladých umelcov. Veríme, že diváci prijmú túto zmenu pozitívne,“ dodáva Vicelová na margo zmeny kvízmajstra relácie.

Michael Szatmáry vyštudoval politológiu, dlhé roky sa venoval novinárčine, robil v reklamných agentúrach či PR manažéra. Pôsobil ako hovorca židovskej komunity na Slovensku, spolupracoval s Petrom Mukom a so skupinou Shalom, známym sa stal ako stand-up komik v Silných rečiach.

Novým moderátorom súťažnej relácie sa stal... Foto: RTVS
Lov slov, Michael Szatmáry Novým moderátorom súťažnej relácie sa stal Michael Szatmary.

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS