Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Predčasné voľby: Markíza pripravuje špeciálne predvolebné vysielanie a diskusné špeciály

Kandidáti budú do jednotlivých relácií rozdelení na základe predvolebných prieskumov.

30.07.2023 06:00
Zlatica Švajdová Puškárová, Michal Kovačič Foto:
Moderátormi predvolebných diskusií budú Zlatica Švajdová Puškárová a Michal Kovačič.
debata (3)

Slovensko čakajú v sobotu, 30. septembra 2023, predčasné parlamentné voľby, ktoré rozhodnú o ďalšom smerovaní krajiny v najbližších rokoch. Televízia Markíza bude túto kľúčovú udalosť roka podrobne mapovať vo svojich spravodajských a publicistických reláciách.

tv, televízia, televízor, stream, streamovacia služba, obývačka, obrazovka, televízor Čítajte aj Toto bude pravý televízny súboj: Začína sa pátranie po najlepšom slovenskom seriáli sezóny

Od piatku 22. septembra odštartuje aj sériu predvolebných diskusných relácií, v ktorých postupne dostanú priestor zástupcovia všetkých kandidujúcich politických subjektov. Doplní ich mimoriadne volebné štúdio s atraktívnymi hosťami, či predvolebné aj povolebné diskusné špeciály so zástupcami kandidujúcich politických subjektov.

„Do jednotlivých relácií budú rozdelení podľa transparentného kľúča, na základe relevantných predvolebných prieskumov. Zástupca každého kandidujúceho subjektu bude mať rovnaký čas diskutovať na najdôležitejšie témy, ako aj predstaviť svoj volebný program,“ povedal Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza.

podcasty Markíza Čítajte viac Markíza pripravuje úplne nový spravodajský formát. Spustí ho v lete pred voľbami

Dve najdôležitejšie predvolebné diskusie sú naplánované na:

  1. Utorok 26. 9. 2023 o 20:30 hod. – moderuje Michal Kovačič
  2. Streda 27. 9. 2023 o 20:30 hod. – moderuje Michal Kovačič

Volebná noc

V sobotu, 30. septembra 2023, so začiatkom o 21.50 hod., sa na obrazovkách TV Markíza začne priamy prenos mimoriadnej relácie s názvom Voľby 2023 – Volebná noc. „Bezprostredne po zatvorení volebných miestností prinesieme výsledky exkluzívneho exit pollu agentúry FOCUS, ktorý divákom naznačí, ako voľby dopadli. Zároveň budeme počas volebnej noci prezentovať priebežné výsledky z údajov štatistického úradu. Naše redaktorky a redaktori sa budú naživo hlásiť z volebných centrál všetkých relevantných kandidujúcich subjektov, ktoré majú šancu sa dostať do parlamentu, s aktuálnymi informáciami a prvými reakciami,“ priblížil Krejča.

Moderátori Zlatica Švajdová Puškárová a Michal Kovačič v štúdiu privítajú expertov z oblasti politológie a sociológie, ako aj ďalších zaujímavých hostí, ktorí budú počas celej volebnej noci analyzovať a komentovať priebežné výsledky predčasných parlamentných volieb.

Česká televízia Čítajte aj Česká televízia odtajnila jesenný program. Ponúkne nový seriál, pokračovanie Osady i návrat StarDance

Víťazi volieb

Špeciálne volebné vysielanie bude na Markíze pokračovať aj v nedeľu, 1. októbra 2023, kedy so začiatkom o 09.50 hod. pod názvom Voľby 2023 – Víťazi volieb prinesie prvú povolebnú diskusiu s lídrami všetkých politických subjektov, ktoré sa dostali do parlamentu. Moderátormi budú aj v tomto prípade Zlatica Švajdová Puškárová a Michal Kovačič.

Volebné dianie bude televízia Markíza podrobne mapovať aj vo svojich štandardných spravodajských a publicistických reláciách, komplexné informácie a výsledky sprostredkuje tiež portál TVnoviny.sk. „Na horúce predvolebné dianie reagujeme aj kratšou letnou prestávkou pre našu vlajkovú politickú diskusnú reláciu Na telo, ktorá sa na obrazovky vráti už v nedeľu 20. augusta 2023,“ uzavrel Henrich Krejča.

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #TV Markíza #politické relácie #predčasné voľby 2023