Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Spravodajský okruh RTVS najprv vynovil grafiku a teraz ponúkne ďalšiu novinku

RTVS postupne spúšťa nové relácie na vynovenom spravodajskom okruhu.

13.05.2023 06:00
debata (4)
Nová relácia Cez lupu sa predstaví v sobotu... Foto: RTVS
cez lupu, Monika Šebová Nová relácia Cez lupu sa predstaví v sobotu večer na RTVS :24.

Relácia Cez lupu je súčasťou zmien na spravodajskom okruhu RTVS :24. Nová publicistická relácia sa bude venovať známym i menej známym kauzám, kriminálnym prípadom, ľudským zlyhania, páchateľom a súvislostiam. „Takýto formát mi je blízky, keďže nadviažem na témy, ktoré mi nie sú cudzie. Ako dlhoročná moderátorka mám v tejto problematike „zažité“ kauzy, ktoré v nás zanechali stopy v ostatných rokoch,“ hovorí moderátorka relácie Cez lupu Monika Šebová.

na telo, O 5 minút 12, Sobotné dialógy Čítajte aj Rada pre mediálne služby: Viaceré sťažnosti divákov na politické relácie sú neopodstatnené
Video

Rozhovory moderátorky s hosťami v štúdiu budú doplnené reportážami z terénu a relácia tak prinesie hlbší pohľad do jednotlivých tém z rôznych strán.

„Chceme dať s hosťami odpovede na otázky v rezonujúcich témach. Verím, že prinesieme akúsi nadstavbu toho, čo zostalo nedopovedané, drieme kdesi v nás a diváci nedospeli k pocitu uspokojenia. Osobne sa teším na novú moderátorskú polohu, zaujímavé témy a z nich vyplývajúcich hostí. Všetko umocňuje súhra celého tímu, ktorý je zostavený zo skúsených ľudí v tejto problematike a ktorých som si mohla prizvať k spolupráci. Ako dramaturg sa na relácii podieľa Ivan Huljak, redaktorsky Denisa Gerši a David Sirúček,“ dopĺňa Monika Šebová.

Duna Čítajte aj Najlepšie sci-fi posledných rokov ponúkne záver: Prvé zábery vyzerajú úchvatne
Video

Prvá epizóda relácie Cez lupu bude venovaná téme domáceho násilia a pozvanie do štúdia prijali psychológovia Bartová Hana a Róbert Braciník. Diváci ju uvidia už v sobotu 13. mája o 20.20 h na spravodajskom okruhu :24.

RTVS :24 vysiela z nového štúdia a s novou vizuálnou identitou sa prezentuje ako moderný spravodajský okruh, ktorý prináša viac aktuálnych správ, komentárov, odborných analýz a exkluzívnych relácií. Na zmene pracovala RTVS niekoľko mesiacov.

Video

© Autorské práva vyhradené

4 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #RTVS :24