Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Let's Dance má za sebou veľkolepú bodku: Posledné týždne sa megašou musela zmieriť s poklesmi

Jarná ťažisková šou Markízy má za sebou finále ôsmej série.

14.05.2023 06:00
Jana Kovalčíková a Vilém Šír. Foto:
Jana Kovalčíková a Vilém Šír sa stali víťazmi ôsmej série.
debata

Záverečný desiaty priamy prenos sa v oboch hlavných cieľových skupinách stal suverénne najsledovanejším programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc.

V cieľovej skupine 12 – 54 má finále na konte rating 7,1% a trhový podiel 27,1%. Konkurenčný film Mrazivá pasca na Jojke zaostal s podielom na trhu iba 18% v rovnakej cieľovej skupine.

na telo, O 5 minút 12, Sobotné dialógy Čítajte aj Rada pre mediálne služby: Viaceré sťažnosti divákov na politické relácie sú neopodstatnené

Tanečná šou si doslova podmanila cieľovú skupinu mladých žien vo veku od 12 do 24 rokov, ktoré Markíze v čase vysielania Let's Dance zabezpečili trhový podiel až 40,3%.

Duna Čítajte aj Najlepšie sci-fi posledných rokov ponúkne záver: Prvé zábery vyzerajú úchvatne

Záver ôsmej série si vychutnalo celkovo 522-tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom v čase vysielania šou zasiahla až 887-tisíc divákov (AvRch v CS 12+). Aj v tejto univerzálnej cieľovej skupine Let's Dance porazilo konkurenčné programy a stalo sa dokonca absolútne najsledovanejším programom celého uplynulého týždňa.

Novou kráľovnou a kráľom sa na základe diváckeho SMS hlasovania stali populárna herečka Jana Kovalčíková a jej tanečný partner Vilém Šír.

stranger things, Čítajte aj Posledná séria hitu od Netflixu nepríde načas: Kedy ju uvidia diváci nie je jasné

Táto séria sa však musí zmieriť s postupným poklesom výkonu, najmä v komerčnej cieľovke. Šou pravidelne bola jednotkou na trhu v deň vysielania, posledné týždne bol však evidentný odliv mladšieho publika a tanečné kolá viac ťahali starší diváci. Kým ešte šieste kolo uhralo 8,5% sledovanosť v cieľovke 12 – 54, odvtedy šou postupne klesla. Najhoršie dopadlo ôsme kolo iba s 6,1% sledovanosťou. Predposledné kolo sa vyhuplo opäť nad 7% rating. Až dve kolá podliezli 500-tisícovú hranicu.

Aj napriek tomu je Let's Dance pre Markízu stále triumfom a dá sa predpokladať, že v roku 2024 sa vráti s deviatou sériou.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #sledovanosť #TV Markíza #Let's Dance