Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Toto sa na Farme neodohralo roky: Agresia, násilie a okamžitý vyhadzov zo šou

Aktuálne vysielaná štrnásta séria najsledovanejšej reality u nás - Farmy sa poriadne vyostrila. Operatívne musel zasiahnuť štáb a odviezť súťažiaceho.

20.09.2022 11:20
farma, Foto:
Konflikty na Farme vygradovali do vyhrážok fyzickou likvidáciou.
debata (10)
Dárius Haraksin Čítajte rozhovor Šéf novej televízie JOJ 24: Sme už pripravení vysielať, ale štart nechceme uponáhľať

Atmosféra na rozvíjajúcom statku začala gradovať ešte pred niekoľkými dňami. Ústrednými postavami verbálneho konfliktu bol Imrich Štefánik, ktorý v šou vystupoval pod prezývkou Baron a youtuber Filip Jánoš. Toho priaznivci poznajú pod pseudonymom Fifqo. Baron sa vystatoval pomocou Filipovi v čase, keď bol sluha. Filip pred kamerami zareagoval, že ide o neoprávnenú chválu a pomohol mu s jedným vedrom. To Barona mimoriadne nahnevalo, čo vyústilo v hlučnú konfrontáciu pri spoločnom stole za asistencie umelej inteligencie Alice, ktorá komentuje a riadi dianie na Farme.

fico, Čítajte aj Po Blahovi prebral nenávistnú štafetu Fico: V najnovšom statuse o prezidentke sa odtrhol z reťaze

Imrich Štefánik sa od začiatku súťaže ukazoval ako labilný jedinec a vyvádzali ho z miery konkurenční súťažiaci, ktorí mu protirečili. Svoje agresívne správanie síce stupňoval, no nikdy nezašlo tak ďaleko, aby musel zasiahnuť štáb. V epizóde, ktorá bude odvysielaná v utorok večer, diváci uvidia vyhrotenú situáciu, keď Štefánik svoje prchké správanie už nezvládol a prišli vyhrážky fyzickým násilím, urážky jeho vzhľadu a nadávky. Dokonca poničil viacero kamier na Farme, ktoré snímajú život farmárov a zároveň monitorujú správanie.

Alžbeta II. / Karol III. / Čítajte aj Pohreb kráľovnej láme rekordy v sledovanosti, pre televízie je však stratový

Po poslednej vyhrážke fyzickou likvidáciou zakročili členovia štábu, ktorí okamžite Štefánika z Farmy odviezli. Nemohol sa rozlúčiť s ostatnými súťažiacimi, mal možnosť si v rýchlosti pobaliť veci a s okamžitou platnosťou v hre skončil.

Imrich Štefánik alias Baron dostal okamžitý... Foto: TV Markíza
baron, farma, Imrich Štefánik alias Baron dostal okamžitý vyhadzov z Farmy.

„V reality šou Farma prišlo k slovným vyhrážkam fyzickou likvidáciou zo strany účastníka šou Imricha Štefánika prezývaného Baron voči ďalšiemu účastníkovi šou – Filipovi Jánošovi, čo je absolútne neprípustné. Televízia Markíza sa dištancuje od akejkoľvek formy násilia či zastrašovania, a preto pristúpila k okamžitému vylúčeniu súťažiaceho z reality šou Farma. Okrem tohto zásadného porušenia pravidiel sa daný účastník šou dopustil ďalšieho neprípustného správania, čo tiež uvidia diváci v aktuálnej epizóde,“ znie oficiálne stanovisko Markízy.

noviny tv joj, lucia barmošová, ján mečiar, Čítajte aj Jojka avizuje štart novej televízie! Programová štruktúra prekvapuje kombináciou formátov

Nebolo to prvýkrát, čo na Farme situácia takto vygradovala. V tomto prípade bol už štáb poučený z minulosti a rýchlo zasiahol, kým reálne prišlo k fyzickému násiliu a problémového súťažiaceho vyhodil. Ešte v roku 2019, v rámci jedenástej série Farmy, situácia zašla tak ďaleko, že napadnutý súťažiaci musel skončiť v nemocnici. Vtedy agresora sa nepodarilo zastaviť a štáb do vyhroteného konfliktu nezasiahol, čo sa vypomstilo aj samotnej televízií, na ktorú sa zniesla vlna kritiky, keď kvôli sledovanosti nechala zájsť situácia priďaleko.

V súčasnom ročníku sa to, našťastie, podarilo stopnúť skôr a labilného súťažiaceho stiahnuť zo súťaže včas. Vybičovanú epizódu Farmy uvedie televízia Markíza v utorok o 21:50.

© Autorské práva vyhradené

10 debata chyba
Viac na túto tému: #TV Markíza #Farma 14