RTVS po letnej prestávke vracia na obrazovky nedeľnú politickú diskusiu O 5 minút 12. Prvé, viac ako hodinové vydanie odvysiela v nedeľu, 28. augusta, od 11.55 do 13.10 hod. naživo na Jednotke a spravodajskom kanáli :24. Moderátorom relácie bude aj v novej sezóne Marek Makara.

Aktualizácia: Hlavnou témou bude vládna kríza a jej možné riešenia. Hosťami prvej časti relácie (11.55 – 12.40 hod.) budú predseda ústavnoprávneho výboru Milan Vetrák (OĽaNO), ktorý príde namiesto avizovaného ministra životného prostredia Jána Budaja (OĽaNO), a štátny tajomník ministerstva zahraničia Martin Klus (SaS).
Diskutovať budú o požiadavke na odchod Igora Matoviča z postu ministra financií a ďalšom fungovaní koalície, ale tiež o možnostiach menšinovej vlády alebo predčasných volieb po prípadnej demisii ministrov za SaS.

V druhej časti relácie (12.40 – 12.45 hod.) analytik Samuel Abrahám rozoberie možnosti politického vývoja na Slovensku.
Hosťami tretieho bloku diskusie (12.45 – 13.10 hod.) budú bývalí politici Béla Bugár (Most-Híd) a Peter Weiss (KSS, SDĽ). Prinesú svoj pohľad na koaličnú krízu, jej príčiny a možné riešenia.
Diskusia V politike na TA3 nemala prestávku ani v lete. Hosťami nedeľného vydania budú poslanci Peter Kremský (OĽaNO), Marián Viskupič (SaS), Ladislav Kamenický (Smer-SD) a Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).
