Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Šéf RTVS Machaj sa chce stretnúť s premiérom Hegerom. Kvôli financovaniu telerozhlasu

Finančná situácia v RTVS je komplikovaná, chýbajú peniaze na spravodajstvo.

12.08.2022 10:40
Ľuboš Machaj Foto:
V utorok 2. augusta oficiálne odštartovalo päťročné funkčné obdobie nového generálneho riaditeľa RTVS. Ľuboša Machaja.
debata
miňo Čítajte aj Nedele bez Pečie celé Slovensko, soboty bez Záhad tela a koniec Trojky. Aj to sú plány šéfa RTVS

Nový generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj sa chce stretnúť s premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO). Machaj to avizoval na štvrtkovom rokovaní Rady RTVS v rámci diskusie o nevyhnutnom riešení finančných zdrojov pre telerozhlas. O stretnutie požiadal Úrad vlády.

„V týchto dňoch sme dostali doteraz neuvoľnené finančné prostriedky v rámci zmluvy so štátom a tiež kompenzácií za nižšie príjmy z koncesionárskych poplatkov. Jeseň by sme mali mať ako-tak pokrytú, situácia je však naďalej komplikovaná, keďže tieto prostriedky nemôžeme použiť na spravodajstvo,“ upozornil Machaj.

Priznal, že od októbra je pri financovaní spravodajstva „diera“, aj preto sa chce stretnúť s kompetentnými orgánmi a pripraviť takisto podklad pre ministerstvo financií. „Verím, že sa nám podarí nájsť riešenie, lebo ak by sme nedostali prostriedky, ktoré očakávame, museli by sme pristúpiť k zásadnejším ekonomickým opatreniam,“ varoval šéf RTVS.

RTVS Čítajte viac Koľko nás stojí RTVS? Aké sú náklady na seriály, zábavné šou, spravodajstvo či šport?

Financovanie :24 nie je zabezpečené

Nová riaditeľka sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS Mária Hlucháňová na rokovaní priznala, že finančne nie je do konca roka zabezpečené vysielania spravodajského kanálu :24. „Od financií sa odvíja celkovo aj možnosť do budúcnosti kvalitne nastaviť tento spravodajský program so všetkým, čo má mať,“ skonštatovala.

RTVS, Jaroslav Rezník, Ľuboš Machaj Čítajte aj Nový šéf RTVS Machaj: Koncesie chcem zachovať, no zvýšiť ich minimálne o infláciu

Personálne zmeny budú pokračovať

Na rokovaní rady Machaj predstavil personálne zmeny v inštitúcii, ktoré súvisia s obmenou manažmentu. Okrem novej šéfky spravodajstva a nového riaditeľa programových služieb televíznej časti telerozhlasu Vincenta Štofaníka sa na rokovaní rady zúčastnil Matúš Miklošík, ktorý na poste riaditeľa kancelárie generálneho riaditeľa nahradí Mareka Knuta.

Machaj pripomenul tiež zmenu na poste riaditeľa programových služieb rozhlasu, kde sa novým šéfom stal Ľuboš Černák. Do funkcie riaditeľky spoločnosti Media RTVS nastúpila Miriam Kittler. Zmena príde aj vo vedení sekcie ekonomiky, od septembra ju bude viesť Daniela Vašinová. Novou vedúcou sekcie marketingu bude Zuzana Ťapáková. „K ďalším personálnym zmenám ešte príde,“ potvrdil Machaj.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #generálny riaditeľ RTVS #ľuboš machaj