Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

RTVS dodá ukrajinskej televízii v Užhorode vysielaciu techniku za 15-tisíc eur

RTVS zapožičia pobočke verejnoprávnej ukrajinskej televíznej a rozhlasovej spoločnosti UA:PBC v Užhorode vysielaciu technológiu v hodnote približne 15.000 eur. Technika umožní ukrajinskej televízii zriadiť dočasné štúdio s možnosťou vysielania. Na štvrtkovom rokovaní Rady RTVS o tom informoval generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

08.04.2022 14:14
debata

„Vo chvíli, keď sme boli oslovení naším ukrajinským partnerom, ani na malú chvíľu sme nezaváhali a automaticky sme hľadali možnosti, ako čo najrýchlejšie pomôcť. Som veľmi rád, že sa nám za krátky čas podarilo pripraviť na odoslanie do Užhorodu potrebné technické vybavenie,“ povedal Rezník.

Schindlerov zoznam, Oliwia Dabrowska Čítajte aj Herečka zo Schindlerovho zoznamu, známa ako dievčatko v červenom kabáte, pomáha utečencom z Ukrajiny

Prepravu techniky priamo na miesto pomôže zabezpečiť generálny konzulát SR v Užhorode.

RTVS už v predchádzajúcom období prijala opatrenia na pomoc Ukrajine a jej obyvateľom, zasiahnutých inváziou ruskej armády. Utečencom, ktorí hľadajú na Slovensko útočisko pred vojnovým konfliktom, sprostredkúva vo vysielaní aktuálne informácie v ukrajinskom jazyku, rovnako poskytla aj kapacity svojho ubytovacieho zariadenia v Liptovskom Jáne.

morbius, Čítajte aj Prečo tento film vôbec vznikol? Toto je premárnená šanca a kreatívne peklo

„V zariadení v Liptovskom Jáne je v súčasnosti ubytovaných 22 osôb, žien a detí z Ukrajiny. RTVS zabezpečuje pre ubytované osoby aj stravovanie a starostlivosť prostredníctvom dobrovoľníkov. Posilnili sme aj internetové pripojenie, aby ubytované deti mohli absolvovať dištančné vzdelávanie. Organizujeme pre nich aj voľnočasové aktivity,“ priblížila hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #vojna na Ukrajine