Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Veľká noc na RTVS: Bohatý duchovný program, ale aj obľúbené zábavné relácie

RTVS tak v rámci veľkonočnej programovej ponuky v televíznom vysielaní reflektuje silný náboženský charakter týchto sviatkov. Televíznym divákom ponúkne však aj zaujímavé dokumenty a nezabúda ani na obľúbené zábavné programy a rozprávky pre najmenších.

12.04.2022 07:00
veľká noc rtvs, Foto:
RTVS počas sviatkov ponúkne tradičnú programovú alternatívu voči komerčným staniciam.
debata

Jednotka

Jednotka divákom už tradične ponúkne viacero priamych prenosov z najdôležitejších momentov slávenia Veľkej noci, ako aj dokumentárne a dramatické programy s kresťanskou tematikou. Na Veľký piatok, ktorý je najväčším sviatkom v roku pre evanjelických veriacich, odvysiela naživo Služby božie z Hybe. Na Veľkonočnú nedeľu, ktorú ako najväčší sviatok slávia katolícki veriaci, prinesie divákom v priamom prenose Slávnostnú svätú omšu s pápežom Františkom z Vatikánu a následne tradičné požehnanie mestu a svetu Urbi et Orbi.

veľká noc joj, Čítajte aj Veľká noc na Jojke: Obľúbené seriály úplne nezmiznú. ťahúňom má byť film o Karlovi Gottovi

Jednotka zaradila do veľkonočného vysielania aj dramatickú hranú tvorbu. S tematikou Veľkej noci sa spája aj americký historický film Syn Boží, diváci ho uvidia na Zelený štvrtok večer o 22:00. Počas celej Veľkej noci si diváci Jednotky budú môcť pozrieť aj výpravný štvordielny seriál Franca Zeffirelliho Ježiš Nazaretský. Na Veľký piatok popoludní ponúkne prvý televízny okruh RTVS taliansky životopisný film Páter Pio o ľudovom svätcovi, uctievanom talianskom kapucínovi, ktorý sa stal známy na celom svete svojou zbožnosťou, pokorou, odvahou a trpezlivosťou. Jeho stigmy ho poznačili na celý, dlhý život.

Veľká noc je zároveň pre mnohých ľudí časom oddychu a stretávania sa. Aj počas týchto sa diváci môžu tešiť na program plný rozprávok, filmov a seriálov, ale aj obľúbených zábavných programov. Jednotka uvedie napríklad štvordielny film Scarlett, ktorý je literárnou adaptáciou rovnomennej knihy, ktorá sa stala voľným pokračovaním úspešného románu americkej spisovateľky Margaret Mitchellovej, Odviate vetrom.

veľká  noc, Čítajte aj Veľká noc na Markíze: Lákavejší program až večer, Let's Dance, chýbať bude Druhá šanca!

Ranné vysielanie bude aj počas Veľkej noci už tradične patriť deťom. Detských divákov čaká viacero pôvodných slovenských rozprávok: Sokoliar Tomáš, Mahuliena zlatá panna, Niť života, Zlatý kolovrátok, Tajomstvo šťastia a séria divácky obľúbených Rozprávok bratov Grimmovcov.

Vo večernom vysielacom čase ponúka Jednotka počas Veľkej noci obľúbené zábavné programy a divákov poteší aj premiérou nového filmu.

Na Veľký piatok to bude o 20:30 taliansky životopisný film o zakladateľke Hnutia fokoláre, hnutia laikov katolíckej cirkvi založeného na princípe ekumenizmu – Chiara Lubichová a o 22:00 francúzsky film Jana Eyrová.

Večerný program Bielej soboty bude patriť o 20:30 obľúbenej súťažno-zábavnej šou Záhady tela, po ktorej bude nasledovať talk-šou Petra Marcina Neskoro večer. Na Veľkonočnú nedeľu ponúkne Jednotka divákom o 20:30 nemecký historický romantický film v dvoch častiach za sebou Ottilie von Faber Castell.

Veľkonočný pondelok prinesie na Jednotku netradičný večerný program – o 20:30 to bude špeciálne veľkonočné vydanie šou Milujem Slovensko a následne o 22:00 film Baba z ľadu, ktorým si RTVS pripomenie 70. narodeniny výnimočnej slovenskej herečky Zuzany Kronerovej.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #Veľká noc