Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Po niekoľkých odkladoch je to tu! RTVS spúšťa štvrtý okruh, štartuje nová športová televízia

Verejnoprávna RTVS, po viacerých odkladoch v predchádzajúcom období, oznámila, že tesne pred Vianocami odštartuje vysielanie dlhšie avizovaná športová televízia. Správa prichádza len niekoľko mesiacov po tom, ako vlastnú športovú televíziu spustila komerčná Jojka a spolu s Markízou odkupujú vysielacie práva na rôzne prestížne športové udalosti.

25.11.2021 15:10
RTVS šport, šport, televízia šport, Foto:
RTVS spúšťa štvrtý okruh, 20. decembra odštartuje Šport.
debata (9)
skupina markíza, markíza group, Čítajte aj Markíza v roku 2022: Televízia velí do útoku, chystajú sa veľké novinky!

Nová športová televízia Šport odštartuje vysielanie 20. decembra o 17:00 Prvým programom bude otváracia beseda, po ktorej bude o 17:30 nasledovať dokument z príprav športovej televízie pod názvom Ako sa stavia sen. Dvadsaťšesť minútový program prinesie divákom exkluzívny pohľad do zákulisia štvrtého televízneho vysielacieho okruhu RTVS i to ako vznikal, obzrie sa do histórie športového vysielania v televízii a rovnako divákom sprostredkuje aj informácie o tom, na čo sa môžu vo vysielaní novej modernej športovej televízie tešiť. O 18:00 sa začne hokejové štúdio, ktoré otvorí vybratý zápas 27. kola hokejovej Tipos Extraligy.

„Ja ako veľký športový fanúšik sa teším, že už počas prvého roku existencie novej športovej televízie prinesieme najvýznamnejšie športové podujatia. Zároveň kľúčovým odkazom, ktorý chce RTVS cez športový okruh tlmočiť širokej verejnosti je, že pohyb a aktívny životný štýl sú základom všetkého. Zmyslom nového športového televízneho okruhu nie je len prinášať kvalitne remeselne spracované prenosy zo športových podujatí, ale najmä podnietiť všetky vekové a sociálne vrstvy a štruktúry obyvateľstva k pohybu, pretože čím viac sa človek každý deň hýbe, tým väčší predpoklad je, že bude silnejšia aj jeho imunita a zdravie. Zároveň bude mať z nového okruhu osoh aj kompletná komunita divákov RTVS, pretože bude mať každá jedna programová služba ďaleko pevnejšiu a stabilnejšiu programovú štruktúru,“ povedal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

joj, joj group, Čítajte aj Jojka v roku 2022: Nové seriály, nové minisérie, pokračovanie obľúbených stálic

Nový televízny okruh prinesie na ešte širšej ploche atraktívne športové podujatia pre čo najviac divákov. Na rok 2022 má RTVS zazmluvnené všetky významné podujatia, odvysiela viac ako 3 600 hodín priamych prenosov. Na obrazovkách sa objavia všetky kľúčové podujatia budúceho roka – ZOH v Pekingu, MS v hokeji vo Fínsku, či MS vo futbale v Katare. Športových fanúšikov určite potešia aj ďalšie významné športové udalosti, ako je napr. Svetový pohár v lyžovaní s Petrou Vlhovou, niekoľko cyklistických pretekov s Petrom Saganom, Svetový pohár v biatlone so sestrami Fialkovými, tenisová WTA Tour, futbalová Európska a Európska konferenčná liga, Liga národov i hokejová Tipos extraliga, MS do 20 rokov, cyklistická Tour de France i športy ako futsal, hádzaná, volejbal, basketbal, plávanie, gymnastika, krasokorčuľovanie, vodné pólo a mnohé ďalšie.

Zároveň nová športová televízia vytvorí obrovský priestor pre slovenský šport, ktorý bude mať konečne vyššie zastúpenie na televíznych obrazovkách.

Šport bude vysielať 24 hodín denne a jeho pevnou súčasťou bude aj stále dynamické športové spravodajstvo. Počas celého dňa bude mať športový fanúšik vždy k dispozícii prehľad aktuálnych udalostí, ktoré sa do daného momentu vo svete športu udiali. Aj v podobe krátkych päťminútových spravodajských blokov tak budú mať diváci aktuálny prehľad o dianí v športe doma i vo svete. Súčasťou vysielania budú aj divákom dobre známe športové formáty a tváre, ale aj nové programy.

© Autorské práva vyhradené

9 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #televízna sezóna 2021/2022 #Mediaklik #televízia Šport