Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Najväčšie televízne sklamanie Markízy v roku 2021: Na frak dostali veľké šou

Tohtoročná jeseň bola opäť v niečom nová, prelomová a špecifická. V prípade veľkých výpravných šou priam nešťastná. Divákov ako keby omrzeli.

31.12.2021 07:00
tvoja mini tvár znie povedome, Foto:
Tvoja mini tvár znie povedome je bezpochyby najväčším sklamaním pre Markízu v tomto roku.
debata (1)
silvester 2021, chart show, adela, Čítajte aj Dôvod na zábavu? Toto si slovenské televízie pripravili pre divákov na Silvestra

Najväčším prepadákom v rámci ťažiskových šou bola detská verzia šou Tvoja mini tvár znie povedome. Kým na jar špeciálnu epizódu sledovalo rekordných 600-tisíc divákov a výkon tejto časti prekonal všetky epizódy s dospelými protagonistami. Na jeseň bola situácia dramaticky odlišná. Markíza posilnená úspechom špeciálnej epizódy pripravila na jeseň päťdielnu detskú sériu. Niekoľko mesiacov hľadala talentované deti z celého Slovenska.

slovania, tomáš maštalír, Čítajte aj Najväčšie seriálové sklamanie Jojky v roku 2021: Historická dráma tvrdo narazila

Napokon sa jej podarilo zostaviť hviezdnu sedmičku, ktorých doprevádzajú v súťaži hviezdni mentori. Reláciu televízia nasadila, pomerne netradične, na stredajšie večery. A už prvá epizóda jasne ukázala, že toto úspech nebude. Možno by aj bol, keby proti detským talentom nestála rekordne sledovaná jojkárska Nemocnica. Prvú epizódu sledovalo podpriemerných 314-tisíc divákov, druhá na tom bola ešte horšie a túto hranicu ešte podliezla.

červené pásky, Čítajte aj Najväčšie seriálové sklamanie Markízy v roku 2021: Pohoreli veľké hity

Markíza zatrúbila na ústup a po dvoch častiach Tvoja mini tvár znie povedome sa pratala z hlavného vysielacieho času. Presun na sobotné popoludnie bolo len potvrdením, že táto šou si na svoj úspech nezarobí. O to väčšie je prekvapenie, že na rok 2022 televízia avizuje ďalšiu sériu. Je však možné, že toto rozhodnutie po týchto výsledkoch ešte prehodnotí. Tretia epizóda, respektíve, prvá, ktorá sa vysielala v sobotu sa prepadla do hrozivých hlbín, čo sa dalo aj predpokladať. Dosiahla len 3% sledovanosť s 13% podielom na trhu.

Bez väčších ovácii tu aj dožila svoje päťtýždňové vysielanie.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Superstar #TV Markíza #televízia Markíza #Vianoce 2021