Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

RTVS sa plesla po vrecku a nakupovala: V roku 2022 ponúkne zaujímavé akvizície

Ako to už býva zvykom, stanice sa postupne pripravujú na príchod roka 2022 a pokúsia sa ponúknuť divákom zaujímavé programu. K tomu patria aj zahraničné akvizície.

, 10.11.2021 07:00
sissi, Foto:
Na obrazovky RTVS sa dostane najnovšia verzia príbehu o Sissi.
debata
zaklínač, the witcher, Čítajte aj Poriadne nadupaná séria hitu od Netflixu! Nové zábery sľubujú zbesilé dobrodružstvo

Verejnoprávna RTVS počas tohtoročného októbra nakúpila zaujímavé tituly na televíznom veľtrhu MIPCOM 2021, ktorý sa uskutočnil vo francúzskom Cannes. Televízia nielen nakupovala, ale prezentovala domácu výrobu. RTVS na trhu odprezentovala a predstavila pôvodnú seriálovú tvorbu, napríklad úspešný seriál Hniezdo i nový pôvodný seriál Priznanie, ktorý RTVS uvedie začiatkom roka 2022. Z animovanej tvorby RTVS v Cannes predstavila príbehy Mimi a Líza, Websterovci, Drobci či Tresky plesky. Najväčší záujem je už tradične o hrané vianočné rozprávky RTVS. Záujem prejavili vysielatelia v Latinskej Amerike, Pobaltské krajiny, ale aj Nemecko či Španielsko.

the great, elle fanning, Čítajte aj Bombastická seriálová nálož! Smiešny boj o Rusko, kultové sci-fi, ale aj šialená komédia

RTVS potvrdila aj nákup šesťdielnej nemeckej minisérie od spoločnosti Red Arrow „Die Inselärztin/Island Doctor“, ktorá divákov zavedie do nádherného prostredia ostrova Maurícius, na ktorom si bude mladá doktorka Filipa Wagnerová zakladať svoj nový život. Diváci sa tiež môžu tešiť na pokračovanie úspešného seriálu Ordinácia s výhľadom na more, ako aj na premiérové časti úspešného francúzskeho cyklu Vraždy v…, ktoré ich pri riešení napínavých kriminálnych prípadov opäť zavedú na nové zaujímavé miesta, ako sú napríklad Biarritz, Toulouse, Angoulême, či Frioulské ostrovy. Z produkcie BBC poteší náročnejšieho diváka Dvojky aj premiérový šesťdielny seriál s názvom „US“, ktorý vznikol na základe knižného bestselleru Davida Nichollsa, vydaného aj na Slovensku pod názvom My.

šou, show, koncert, zábava, predstavenie, divadlo, reality šou, Čítajte aj Markíza chystá šou, aká na Slovensku nebola! Toto by vás ani vo sne nenapadlo...

Diváci sa môžu tešiť na veľkolepý šesťdielny historický seriál Sisi, ktorý je koprodukciou nemeckých spoločností Story House Pictures, Satel Film a Beta Film. Seriál ponúka nový, svieži a pravdivý pohľad na život rakúskej cisárovnej Alžbety v novom modernom spracovaní.

Ďalšou zaujímavou akvizíciou je dvojdielna miniséria Hotel Európa, ktorá prináša pozoruhodný historický príbeh hotela, navštevovaného v medzivojnovom období množstvom prominentných aj kontroverzných hostí. Boli medzi nimi napríklad Charlie Chaplin, Greta Garbo, Marlene Dietrich, ale aj Adolf Hitler.

tomáš maštalír, pán profesor, Čítajte aj Maštalír nakrúca nový seriál! A na Slovensku to nie je...

Pri akvizíciách RTVS nezabudla ani na fanúšikov dokumentov a hudby. Diváci sa môžu tešiť na veľkolepé seriály z produkcie BBC ako napr. pokračovanie prírodopisného seriálu „Spy in the Wild“, veľkolepú sériu „Perfect Planet“, nové časti dokumentárneho seriálu „Treasures Decoded“ (Tajomstvá pokladov), či kvalitné dokumenty z produkcie rakúskej ORF. Detskí diváci sa opäť stretnú s Andym, tentoraz pri dobrodružstvách pod vodou (Andy's Aquatic Adventures.) Milovníci hudby si prídu na svoje pri hudobných dokumentoch a koncertoch ako „Spice Girls“ k 25. výročiu vydania prvého albumu, Depeche Mode, Chris Rea a ďalších.

A týmto zoznamom sa ponuka RTVS nekončí. Aktuálne televízia rokuje o nákupe ďalších zahraničných titulov, ktoré diváci uvidia v priebehu budúceho roka.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #oseriáloch #televízna sezóna 2021/2022