Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Slováci sa vracajú k veľkým šou! Talent stále zaostáva, no škriabe sa nahor

Oboch komerčných hráčov Slováci na začiatku sezóny poriadne zaskočili, keď vo veľkom odignorovali štart veľkých ťažiskových šou, čo doteraz nebolo zvykom.

, 22.09.2021 07:00
česko slovensko má talent, talent, slávik,... Foto:
Výkon deviatej série Talentu pomaly stúpa, no stále je za očakávaniami.
debata
sestričky Čítajte aj Mizéria Sestričiek pokračuje! Bude to znamenať koniec markizáckeho seriálu?

Superstar na Markíze a Talent na Jojke budú robiť spoločnosť túto jeseň divákom. Avšak obe šou s prvými časťami si zlízli najhoršie výsledky vôbec. Aj napriek tomu, že boli jednotkami na trhu. Situácia sa začína vylepšovať a postupne sa diváci vracajú k televíznym obrazovkám. To je aj prípad deviatej série Česko Slovensko má talent. Prvú epizódu, ktorú Jojka vysielala 8. septembra sledovalo iba 368-tisíc divákov. Druhú časť si pozrelo 371-tisíc divákov. Aj napriek tomu výkon ťažiskovej šou stále zaostáva za očakávaniami.

pán profesor, Čítajte aj Čo sa to deje s divákmi? Markíza v šoku, Pán profesor zostal poriadne otrasený

Zlepšenie výkonnosti sa očakáva v nasledujúcich týždňoch, s nástupom nepriaznivejšieho počasia, ale najmä prudko zhoršujúcimi sa pandemickými opatreniami, ktoré opäť prinútia publikum tráviť voľný čas vo svojich obývačkách.

Minulú stredu si Talent ešte viac polepšil a konečne sa prehupol cez magickú hranicu 400-tisíc divákov. Stredajšiu epizódu sledovalo až 426-tisíc divákov. Talentová šou porazila aj konkurenčného Utajeného šéfa na Markíze. Toho sledovalo 351-tisíc divákov, druhá séria tejto šou Markíze prináša takisto vlažné výsledky.

očkovacia lotéria, Čítajte aj Očkovacia lotéria stopla pád sledovanosti! Koľko Slovákov tentokrát sedelo pri televízoroch?

V cieľovke 12 – 54 Talent vyskočil na 7,5% sledovanosť s trhovým podielom na úrovni 22,5%. Utajený šéf zaostal so 6,7% sledovanosťou a trhovým podielom 20,4%. Hoci Talent pomaly stúpa, naďalej značne zaostáva za výkonom ôsmej série spred dvoch rokov, keď sledovanosť sa stabilne pohybovala na úrovni 10%.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #sledovanosť #Česko Slovensko má talent #televízia JOJ #oseriáloch #televízia Markíza #Utajený šéf #televízna sezóna 2021/2022