Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Pozerajte v máji! Film, ktorý zastavila korona, kultová séria, ale aj despotický seriál

Jar je v plnom prúde, rovnako graduje aj televízna sezóna, ktorá čoskoro prekročí cieľovú rovinku. Avšak stále je dôvod sledovať filmy a seriály. Svoju ponuku predstavuje aj HBO s jeho streamovacou platformou HBO GO. Vyberiete si?

12.05.2021 07:00
mulan, rocky, príbeh služobníčky, Foto:
V máji na HBO uvidíte viaceré kultové snímky,
debata

V džungli (Jungleland)

Bratia Stan (Charlie Hunnam) a Lion (Jack O'Connell) sa snažia presadiť na nelegálnej scéne boxu bez rukavíc. Keď Stan nesplatí dlh nebezpečnému zločineckému bossovi (Jonathon Majors), sú nútení dopraviť nečakanú spolucestujúcu (Jessica Barden) cez celú krajinu na bojový turnaj s veľmi vysokými stávkami. Stan pripravuje Liona na jeho životný zápas a obaja čelia udalostiam, ktoré by ich mohli navždy rozdeliť. Ich vzájomná láska a viera v lepší život ich však v pútavej dráme o sile rodiny drží na nohách. Film je dostupný od 2. mája.

hra o tróny, game of thrones, drogon, drak, Čítajte aj Šialené! Novú Hru o tróny obliehajú davy, štáb je prenasledovaný od prvej sekundy

Mulan (Mulan)

Nový dobrodružný rodinný film od štúdia Disney je remakom veľmi úspešného rovnomenného animovaného príbehu o odvážnej Mulan a jej ceste bojovníčky za uznaním a rešpektom v starovekej Číne. Keď čínsky cisár vydá nariadenie, že každý muž z rodiny musí odísť slúžiť do cisárskej armády na obranu krajiny pred bojovnými kočovníkmi zo severu, Hua Mulan, najstaršia dcéra váženého cisárskeho bojovníka, zaujíma miesto svojho chorého otca v cisárskej armáde. V prestrojení za muža prekonáva Mulan nástrahy na každom kroku svojej cesty a učí sa využívať svoju vnútornú silu a svoj skutočný potenciál. Táto epická cesta z nej robí nielen váženého a rešpektovaného bojovníka, ale vyslúži si aj rešpekt vďačného národa… a samozrejme aj jej hrdého otca. Premiéra je naplánovaná na 9. mája.

Celá séria filmov s Rockym

Tešiť sa môžete aj na kompletnú sadu filmov s Rockym (Sylvester Stallone), a to vrátane Creed I a Creed II. V tejto súvislosti by sme vás radi upozornili na nový dokument o filmovej sérii Rocky, ktorý bude možné vidieť 20. mája. Rocky totiž oslavuje 40 rokov a je samozrejme pevne spätý s hlavným predstaviteľom Sylvester Stallone, pre ktorého sa film stal jeho americkým snom. V dokumente uvidíme príbeh vzniku prvého filmu a fanúšikovia Rockyho si určite prídu na svoje.

joj, joj group, Čítajte aj Jojka potvrdzuje prvý seriál jesene! Budete poriadne prekvapení, čo si pripravila

Príbeh služobníčky IV. (Handmaidʼs Tale IV.)

Vláda fundamentalis­tického totalitného štátu Gileád (donedávna známeho ako USA) drví na prach základné kamene demokracie, ničí podstatu lásky aj ženstva a mrzačí proces plodenia a materstva. V spoločnosti, kde sa rodia deti len veľmi výnimočne, znásilňované služobníčky (kedysi napríklad biologičky alebo redaktorky) musia na pozdrav odpovedať vetou „Požehnaný buď plod“… Rovnomenný román oceňovanej kanadskej spisovateľky Margaret Atwood sa nemohol dočkať lepšej adaptácie. Seriál bol za štyri sezóny svojej existencie ovenčený dvoma Zlatými glóbusmi a množstvom ďalších ocenení. Len prvá séria získala osem cien Emmy. Každý štvrtok jedna časť.

peter kiss, jakub švec, eva opáleková, adam kubala, adam trcka, Čítajte aj Hrobové ticho okolo markizáckeho seriálu: Dočká sa pokračovania alebo nie?

V odbornej starostlivosti IV. (In Treatment)

Po dlhých jedenástich rokoch opäť vidíme prelomový a nesmierne populárny seriál z dielne izraelských scenáristov. Držiteľka ceny Emmy Uzo Aduba (Mrs. America, Orange is the New Black a ďalšie) ako empatická psychoterapeutka lieči svojich troch pacientov v srdci súčasného Los Angeles. Jedným z nich je opatrovateľ v bohatej rodine, ďalšia krásna tínedžerka tmavej pleti, posledným multimilionár práve prepustený z väzenia… A áno, dostanú sa aj k psychickým problémom spôsobených globálnou pandémiou a jej dôsledkami v spoločnosti a v súkromnom i pracovnom živote snáď každého z nás. Navyše, ako je vám iste zrejmé, ani sama terapeutka Brooke to v osobnom živote nemá práve ľahké. Dostupné od 24. mája v dvoch častiach.

Ja, spoločníčka III. (The Girlfriend Experience III.)

Seriál skúma svet luxusných spoločníčok a ich klientov, ktorým tieto „dievčatá na želanie“ poskytujú citové aj sexuálne vzťahy za veľmi vysokú cenu. V tretej sérii antológie sa ocitáme v srdci londýnskej technologickej scény. Študentka neurovedy Iris sa stane spoločníčkou a podmanivým a tajuplným vzťahom, ktoré vytvára, úplne prepadá… Dostupné od 3. mája.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #HBO #máj #HBO Go #oseriáloch