Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Leto na RTVS: Potešia sa najmä tí, ktorí milujú filmové klasiky

Do boja o divácku (ne)priazeň sa počas leta zúčastní aj verejnoprávna RTVS, ktorá zvolí oddychový režim a premiéry si ponechá na jeseň. Rovnako ako komerční hráči.

17.06.2020 07:00
rtvs, rtvs logo, rozhlas a televízia slovenska, Foto:
Rozhlas a televízia Slovenska.
debata

Počas klasického letného „oddychu“ staví na reprízy filmových klasík, ktoré vyplnia vysielaciu štruktúru naprieč dňami a televíznymi okruhmi. Chýbať nebude filmová klasika, westerny, dokumenty, zábava či súťaže, ale aj reprízové ohliadnutia sa za obľúbenými festivalmi, keďže pre pandémiu nového koronavírusu sa tento rok mnohé folklórne slávnosti či letné festivaly neuskutočnia. Vysielanie bude reflektovať taktiež sviatky a významné výročia. Programovú štruktúru predstavili v pondelok (15. 6.) na zasadnutí Rady RTVS.

Jednotka

Pondelkové večery na Jednotke budú patriť francúzskym komédiám s Louisom de Funésom, utorky budú venované romanticko-rodinnej klasike a stredy ponúknu francúzske krimisérie. Počas štvrtkových večerov bude reprízovaná šou Nikto nie je dokonalý, počas piatkových večerov zábavno-vedomostná šou Čo ja viem. Sobotné večery budú vyhradené filmom s Winnetouom a westernovkám a nedeľné večery filmovým minisériám.

Dvojka

Dvojka bude vo reflektovať na viaceré sviatky a výročia, pripomenie si napríklad Cyrila a Metoda, Deň zahraničných Slovákov, 140. výročie narodenia M. R. Štefánika, okupáciu Československa či SNP. Návratmi k hereckým legendám si zaspomína na Zitu Furkovú, Mariána Labudu, Stana Dančiaka či Mariána Zednikoviča. Chýbať nebudú ani diskusné relácie a dokumentárne bloky, reprízy seriálov či programy pre deti.

Trojka

Trojka by mala „kopírovať“ divácke návyky a televízne zvyklosti vysielacej skladby, venovať sa však chce aj tematike prírody, ekológii, národným kultúrnym pamiatkam a unikátom Slovenska, chýbať nebudú ani detské bábkové predstavenia, filmy režiséra Štefana Uhra či archív folklórnych slávností a festivalov z Východnej, Detvy alebo Terchovej.

Rádio

Rádio Slovensko pripravilo pre poslucháčov napríklad letnú súťaž Cesta okolo Slovenska, Rádio Regina dá priestor okrem iného folklóru či už naživo alebo zo záznamu, Rádio Devín bude zamerané aj literárne, umelecky a kultúrne, Rádio FM ponúkne festivaly.

Letná vysielacia štruktúra rádií bude poznačená aj pandémiou, preto sa chce sústreďovať napríklad na krásy Slovenska, turistické destinácie, historické pamiatky, pútnické miesta či pestrosti fauny a flóry.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #leto #RTVS #oseriáloch #koronavírus #koronakríza #leto 2020