Hľadať
Notifikácie 📣

Chceš dostávať čerstvé novinky?

Sledujte nás
Nastavenia súkromia

Takto chránime tvoje údaje - GDPR

domov O seriáloch Televízia

Slovenské seriály v roku 2020 v podaní Markízy: Stálice a dve zaujímavé novinky

Televízia Markíza so svojou pôvodnou tvorbou dlhodobo prináša akcent na rodinnú zábavu a ľudový humor. V tomto roku pribudnú aj novinky, ktoré sa snáď vymknú zo zabehnutých štandardov.

02.01.2020 07:00
klub červených náramkov, Foto:
V roku 2020 Markíza predstaví aj ambiciózny seriál s pracovným názvom Klub červených náramkov.
debata (5)

1. Oteckovia

Podvečerný valec pokračuje! Prekvapením by bol opak. Markíza potvrdila vysielací na celý tento rok. Vznikne jarná piata séria a jesenná šiesta. A iste tušíte, kamery za nezastavia ani po tomto dátume. Sledovanosť je vysoko nadpriemerná a vo svojom slote nedáva šancu konkurencii.

2. Susedia

Rovnako, ako v prípade Oteckov, tak aj Susedia majú veľkolepé plány na rok 2020. Nakrúcanie ôsmej série je v plnom prúde a na obrazovky by sa mala dostať už čoskoro. Sledovanosť je stabilná a nadpriemerná, čo úplne stačí na to, aby Markíza s nimi rátala aj naďalej.

3. Sestričky

Tretia séria je istá! Obľúbené Sestričky sa vrátia na obrazovky, avšak zrejme až na jeseň. A možno Markíza prekvapí, nateraz nie je jasné, kedy sa vrátia. Každopádne celá séria je hotová, keďže sa dvojka a trojka nakrúcala spolu.

4. Horná Dolná

Štvrtková stálica sa dočká neuveriteľnej jedenástej série. Nakrúcanie prebieha už dlhodobo, sledovanosť túto jeseň sa znova vyšplhala na slušné nadpriemery, čo len dokazuje dopyt divákov po tomto type zábavy. A dostanú ju!

Novinky: Pán profesor a Klub červených náramkov

Pán profesor je slovenskou verziou mimoriadne úspešného nemeckého seriálu s pôvodným názvom Der Lehrer. Televízia RTL od roku 2009 odvysielala už 7 sezón seriálu, pričom stále dosahuje nadpriemernú sledovanosť. Od roku 2018 sa formát vysiela v Maďarsku, pribudlo aj Rumunsko.

Je nezrelý, chaotický, impulzívny a nedisciplinovaný. Napriek tomu, že je už v strednom veku, ešte nikdy na seba neprevzal žiadnu vážnu zodpovednosť. No aj tak sa práve on stal učiteľom, ktorý má nekonvenčné učebné metódy a urobí čokoľvek, len aby pomohol študentom. Strata domova, kriminalita mladistvých, poruchy príjmu potravy, žiaden problém pre neho nie je príliš zložitý. Žiaci však nie sú jeho jedinou starosťou. Škrty v rozpočte, komplikovaní rodičia aj leniví učitelia ho často nútia bojovať za to, čo je správne – v triede aj mimo nej. Nedôvera kolegov v ňom prebudí bojovného ducha a rozhodne sa im dokázať, že to zvládne.

Druhou avizovanou novinkou je opäť seriál z lekárskeho prostredia. Klub červených náramkov je slovenská adaptácia seriálového hitu plného veľkých emócií. Klub červených náramkov je príbehom priateľstva, prekonávania prekážok a vôle žiť. Na rozdiel od väčšiny seriálov z nemocničného prostredia nie sú hlavnými postavami lekári, ale ich pacienti: deti vo veku od 8 do 17 rokov, ktoré napriek svojej chorobe majú rovnaké starosti ako ich zdraví rovesníci, a tú istú túžbu smiať sa, milovať a objavovať svet. Sila priateľstva a zmysel pre humor im dodávajú silu bojovať so svojimi vážnymi diagnózami.

Diváci budú mať možnosť sledovať, ako si deti zvykajú na spoločný život v nemocnici, ale tiež ako ich hospitalizácia zmení životy ľudí okolo nich – ich rodín, lekárov a priateľov. Klub červených náramkov je nakrútený podľa katalánskeho originálu s názvom Polseres vermelles, kvalitu pôvodnej predlohy si v ostatných rokoch všimli televízie po celom svete. Veľký úspech zožali adaptácie seriálu v Nemecku a vo Francúzsku, lokálne verzie si mohli vychutnať aj diváci v USA, Taliansku, na Ukrajine, či v Rusku.

© Autorské práva vyhradené

5 debata chyba
Viac na túto tému: #susedia #Horná Dolná #oseriáloch #Oteckovia #televízia Markíza #seriál Sestričky